Školák a Občas nečas píšu s radosťou

Mgr. Jitka Rožňová rozprávala žiakom o práci žurnalistu.Základná škola Jánosa Stampayho v Gbelciach (okres Nové Zámky) nadviazala spoluprácu s časopisom študentov UKF Občas nečas. Predposledný marcový deň sa šéfredaktorka Zuzana Staníková stretla s piatakmi, šiestakmi a tromi deviatačkami, všetko členmi literárno-dramatického krúžku. Pod vedením Mgr. Brigity Csókásovej, triednej učiteľky piatakov a vedúcej literárno-dramatického krúžku, vytvárajú šikovní žiaci vlastný školský časopis Školák, ktorý sa v škole a okolí teší úspechu.

Občas nečas prijal pozvanie na workshop 30. marca 2011, ktorý zorganizovala riaditeľka obecnej knižnice Szilvia M. Csepécz v spolupráci s Mgr. Jitkou Rožňovou z katedry žurnalistiky UKF. Tá žiakom rozprávala o literárnom časopise Rak, kde pôsobí ako redaktorka. Žiaci zaplnili knižnicu zvedavými otázkami. Najviac ich zaujímalo, ako vyzerá práca novinára a či Občas nečas už dosiahol nejaké úspechy. Zuzana Staníková na oplátku zisťovala, ako do procesu tvorby Školáka prispievajú budúci veľkí novinári. 🙂 Ako sa sami žiaci priznali, ich časopis sa skladá z tvorby na hodinách slovenského jazyka a literatúry. Obohatený je o hromadu vtipov, receptov a módnych článkov.

Seminár sa stretol s pozitívnou odozvou všetkých zúčastnených. Občas nečas i Školák majú spoločné poslanie – byť príjemnou súčasťou študentského života.

autorka článku: Zuzana Staníková
autorka fotografií: Szilvia Csepécz

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.