Kinopremiéry 2012: Marec

film-150x150Občas nečas prináša na stoly vašich obývačiek menu tých najväčších lahôdok, ktoré vám plátna kín tento rok naservírujú. Už teraz dajte chladiť kolu a zásobte sa pukancami. Bude to drsné! Marec vás rozhodne nenechá ľahostajnými.

kinopremiery2012projectxPROJECT X

Komédia / Nima Nourizadeh / Thomas Mann, Oliver Cooper, Jonathan Daniel Brown, Dax Flame, Kirby Bliss Blanton, Brady Hender, Nick Nervies, Alexis Knapp, Miles Teller, Peter Mackenzie, Caitlin Dulany, Rob Evors, Rick Shapiro, Martin Klebba / 88 min.

Distribúcia: Warner Bros.
Štúdio: Silver Pictures, Green Hat Films
Hudba: –

„Ste pozvaní!“
Keď sa traja priatelia, Thomas (Thomas Mann), Costa (Oliver Cooper) a J.B. (Jonathan Daniel Brown) rozhodnú usporiadať oslavu priam epických rozmerov, dá sa očakávať, že nie všetko pôjde podľa vytýčených plánov. Občas však nejde podľa pánov nič – a práve to je prípad tejto oslavy. Počet hostí sa úmerne zvyšuje s narastajúcim chaosom, ktorý každému prerastie cez hlavu.

Dátum vydania (USA): 2.3. 2012

kinopremiery2012wrathofthetitansWRATH OF THE TITANS

Dobrodružný, akčný, 3D / Jonathan Liebesman / Sam Worthington, Ralph Fiennes, Liam Neeson, Édgar Ramírez, Tobby Kebbell, Bill Nighy, Rosamund Pike, Danny Huston, Lily James, Matt Milne  / –

Distribútor: Warner Bros.
Štúdio: Legendary Pictures
Hudba: Javier Navarrete

Desať rokov po svojom heroickom víťazstve nad monštróznym Krakenom Perseus (Sam Worthington) zmýšľa o tichom a nerušenom živote. Živý sa ako rybár a vychováva svojho 10-ročného syna Hélia. Zatiaľ čo sa v jeho srdci usadil pokoj, na Olympe zúri vojna o vládu a moc. Dávno uväznení Titáni sa pomaly prebúdzajú k životu, ako ľudia postupne strácajú vieru v bohov. Titánov vedie Krónos, otec dlho vládnucich bratov Dia (Liam Neeson), Hádesa (Ralph Fiennes) a Poseidóna (Danny Huston). Tento triumvirát premohol otca už pred dávnymi vekmi a uvrhol ho do ničoty Tartaru, na miesto v samom srdci Podsvetia. Keď sa Hádes spolu s bohom vojny Áresom (Édgar Ramírez) potajme dohodnú s Krónom a sľúbia, že Dia zajmú, nemôže Perseus ďalej ignorovať tajomné volanie vo svojom vnútri. Bohovia strácajú svoju moc a Titáni naopak silnejú. Svet smrteľníkov zahalí temnota. Jedinou Perseovou šancou je spojiť sa s bojovnou Andromédou (Rosamund Pike), Poseidónovým polobožským synom Agenorom (Tobby Kebbell) a padlým bohom Héfaistom (Bill Nighy) a zachrániť Dia z podzemného žalára. Jedine tak existuje šanca na víťazstvo proti Titánom… a na záchranu celého ľudstva.

Dátum vydania (USA): 30.3. 2012

kinopremiery2012rec3[REC]³ GENESIS

Horror, dráma, thriller / Paco Plaza / Leticia Dolera, Javier Botet, Diego Martín, Ismael Martínez, Mireia Ros, Carla Nieto, Álex Monner, Ana Isabel Velásquez, Blai Llopis / Emilio Mencheta / 80 min.

Distribúcia: Fox Searchlight Pictures
Štúdio: Filmax
Hudba: –

Predposledný diel vám predostrie hrôzu tak, ako ste ju ešte v predchádzajúcich častiach nevideli. Dej sa bude odohrávať kilometre od miesta, ktoré dôverne poznáte z druhého dielu a z nezanedbateľnej časti sa dočkáte aj scén na dennom svetle, ktoré filmu dodajú nový rozmer strachu. Infekcia sa už dávno rozšírila ďalej. REC 3 dômyselne spája ploty (deje) oboch predošlých filmov a súčasne funguje aj ako odpoveď na všetky otázky, ktoré sa vám v hlave vyskytli po uzretí prvého a druhého dielu. To, čo bolo až doposiaľ skryté, sa konečne ukáže v celej svojej kráse – či skôr hrôze? Sami uvidíte. Ak si už teraz myslíte, že to bude bomba, máte pravdu, ale nie tak celkom. Čo by ste povedali na to, ak vám prezradím, že akokoľvek skvelý tento diel bude, on sám otvára dvere niečomu ešte lepšiemu. Alebo horšiemu. To už je na vás. Áno, reč je o [REC] 4: Apocalypse.

Dátum vydania (SPA): 30.3. 2012

ČÍTAJTE AJ: Kinopremiéry 2012: Január

ČÍTAJTE AJ: Kinopremiéry 2012: Február

autor: Mário Lorenc
zdroj fotografií: wikipedia

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.