Koncert “Hoj, vlasť moja”

diabolske_husle_Mesto Nitra a Nadácia Konštantína Filozofa pozývajú  na 18. ročník benefičného koncertu Hoj, vlasť moja, ktorý sa uskutoční v nedeľu 2. septembra o 18.00 hodine v Mestskej hale na Klokočine pri príležitosti osláv Dňa Ústavy SR.

Záštitu nad podujatím prevzal prezident SR Ivan Gašparovič. Hlavným organizátorom a garantom podujatia je Nadácia Konštantína Filozofa, ktorej zakladateľom je J. Em. Ján Chryzostom kardinál Korec a predsedom J.E. Viliam Judák, nitriansky sídelný biskup. Na koncerte vystúpia poprední sólisti Slovenského národného divadla v Bratislave – Jolana Fogašová, Jana Bernátová, Martin Babjak, Ján Babjak, Dušan Jariabek, Diabolské husle Jána Berkyho Mrenicu ml., Orchester ľudových nástrojov Miroslava Dudíka, Darina Laščiaková a Petra Zaujecová. Podujatie bude benefičné a získané prostriedky pôjdu na opravu Nitrianskeho hradu, ktorý je architektonickou a historickou perlou Slovenska.

Ľudmila Synaková, TS
Foto: diabolskehusle.sk

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.