Podujatie svetového formátu Youth to Business Fórum už aj na Slovensku

Youth To BusinessNemecký básnik a mysliteľ  J. W. Goethe povedal: „Mládež chce, aby ju menej učili, ale viac podnecovali.” Jeho nadčasová idea vyjadruje zmysel vzniku a realizácie medzinárodného podujatia Youth to Business Fóra, ktoré sa dodnes uskutočnilo na 160-tich najlepších zahraničných univerzitách. Toto jedinečné podujatie podnecuje mládež k prezentovaniu svojich názorov, kreatívnych nápadov a nových ideí a je celosvetovou platformou pre ich zdieľanie s významnými predstaviteľmi biznisu a verejnej správy doma aj v zahraničí.

Po fenomenálnou úspechu v zahraničí prichádza tento rok Youth to Business Fórum aj na Slovensko. Slovenská mládež tak dostane príležitosť k riešeniu problémov, ktoré podstatne ovplyvnia nielen jej budúcnosť, ale aj budúcnosť celej krajiny. „Ako by mal svet vyzerať v roku 2020? Aké miesto by v ňom malo zastávať Slovensko? Aká bude úloha slovenskej mládeže pri raste krajiny do roku 2020?” Toto sú len niektoré z otázok, ktorými sa budú mladí ľudia a poprední predstavitelia slovenského biznisu počas fóra zaoberať. Celodenný program podujatia je zložených z troch hlavných blokov resp. tém súvisiacich s podnikaním a budúcnosťou Slovenska. Téma „leadership” je o novej generácii mladých a podnikavých lídrov na Slovensku, ktorí problémy chápu ako príležitosti a aktívne participujú na ich riešení, čím prinášajú pridanú hodnotu pre spoločnosť. V rámci druhej témy „podniková spoločenská zodpovednosť” sa bude diskutovať o možnostiach kooperácie mládeže a podnikateľskej sféry v záujme aktívnej podpory lepšej budúcnosti na Slovensku. Tretia téma je zameraná na „inovácie” a účastníci fóra budú diskutovať o tom, čo a ako inovovať s cieľom prepojiť biznis na Slovensku s budúcimi potrebami slovenskej spoločnosti.

Hlavným partnerom „leadership” bloku sa stala spoločnosť Ernst&Young, jedna z najvýznamnejších vo svete financií a účtovníctva. Najväčší mobilný operátor na Slovensku – spoločnosť Orange – si pod svoju záštitu zobral blok o inováciách. Tretí blok o podnikovej spoločenskej zodpovednosti stále čaká na svojho biznis lídra. Medzi spoločnosti, ktorých lídri sa osobne stretnú so študentmi a absolventmi vysokých škôl, patria aj Západoslovenská energetika,  Enel, AT&T, PwC, Dell, Tatrabanka a s ďalšími prebiehajú rokovania. Konferencia bude prebiehať vo forme interaktívnych prednášok úspešných ľudí a podnikateľov, praktických prípadových štúdií a workshopov. Podstatnou časťou programu bude panelová diskusia s inšpiratívnymi spíkrami na tému: „Vzdelávanie na Slovensku v roku 2020,” kde dostane mládež priestor vyjadriť svoje predstavy a klásť otázky priamo zástupcom Ministerstva školstva SR, ktoré taktiež potvrdilo svoju účasť na podujatí.

Koncom novembra sa tak Slovensko zaradí medzi viac ako 110 krajín, v ktorých sa jedinečné Youth to Business Fórum úspešne uskutočnilo. Podujatie je organizované pod záštitou medzinárodnej študentskej organizácie AIESEC. Na Slovensku sa jej prípravou zaoberá samostatný organizačný tím pozostávajúci zo 7 členov organizácie. Posledné takéto fórum sa uskutočnilo v Moskve v najmodernejšej ruskej škole manažmentu Skolkovo, kde sa podujatia zúčastnilo približne 1000 ľudí z rôznych kútov sveta a nechýbali ani zástupcovia zo Slovenska. Cieľom organizačného tímu Youth to Business Fóra je priviesť na konferenciu viac ako 200 mladých ľudí, ktorí sa zaujímajú o budúce smerovanie Slovenska a jeho podnikateľského prostredia a ktorí chcú byť ich zodpovednými lídrami v budúcnosti. Účastníci konferencie budú mať zabezpečené výdatné občerstvenie, pitný režim, reklamné darčeky, ale najmä príležitosť spoznať a získať kontakty na predstaviteľov významných spoločností, ktoré sa raz môžu stať ich zamestnávateľmi. Celodenná účasť na Youth to Business Fóre 2012 v Bratislave vyžaduje od záujemcov len registráciu cez internet, zaplatenie účastníckeho poplatku v hodnote 5 Euro a chuť prispieť svojimi nápadmi k rozvoju podnikania a pozitívnej zmene na Slovensku.

Novinky v organizácii konferencie, mená hostí, spíkrov a ďalších spoločností, s ktorými sa na nej môžete stretnúť, ako aj registračnú prihlášku nájdete na našej fan-page na Facebooku: Slovakia Youth to Business Fórum a webovej stránke www.youthtobusiness.sk. Tešia sa na Vás významní podnikatelia, členovia organizácie AIESEC a organizačný tím.

Bc. Lucia Müllerová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.