Na prednášky s tabletom

apple1Časy, kedy sa študenti  učili zo zošitov a na zaznamenávanie poznámok používali obľúbené čínske perá, sú nenávratne preč. Podobne sa z vlakov a autobusov vytratili notebooky, z ktorých sa rozospatí cestujúci snažili na poslednú chvíľu niečo nabifliť. Dôvod je prostý – invázia multifunkčných tabletov.

Tablety, ktoré vyplnili miesto medzi smartfónmi a notebookmi, vynikajú najmä výkonom, všestrannosťou a spratnosťou. Sú ideálne na čítanie dokumentov, nahrádzajú drahé učebnice a umožňujú četovať, mailovať, fotiť, kamerovať, skypovať, atď. „Tablety sú dnes hitom, a tak som si jeden kúpil aj ja. Oceňujem rýchle pripojenie na internet a množstvo aplikácií,“ hovorí študent Milan (22). Ako uvádza Andrea (23), spomínané plusy úplne zatieni absencia klávesnice. „Ja používam naďalej notebook, pretože písanie poznámok a momentálne aj diplomovky by bolo na tablete veľmi zdĺhavé.“

Aj napriek niektorým negatívam dnes tablety zažívajú veľký boom. Pozreli sme sa preto, aké značky sú v e-shopoch najobľúbenejšie a v akých cenových mantineloch sa pohybujú slovenskí spotrebitelia. Jednotkou na tabletovom trhu je Tracer oVo Lite 8GB, ktorý možno kúpiť už za skvelých 62 eur. Ukazuje to rebríček TOP 20 najprezeranejších produktov na portáli Pricemania.sk, ktorý umožňuje porovnanie cien a kvality e-shopov. Druhé miesto patrí tabletu Prestigio MultiPad PMP3384B a tretie marketingovo pretláčanému Samsungu Galaxy Tab 2 GT-P3110TSEXEZ, ktorého cena sa pred Vianocami šplhá ku 250 eurám za kus. Pri kúpe tabletu by však nemala rozhodovať len cena, ale najmä výkon, pamäť či operačný systém. Niektorí si potrpia aj na veľkosť, dizajn, prípadne posledný výstrelok, vďaka ktorému sú absolútne in. Nikdy nesklamú “jabĺčka” Apple, ktorých ceny často prevyšujú biedny študentský rozpočet.

Ak už tablet vlastníte, závislosť, ktorú spôsobuje, vám pripomínať nemusíme. Preto ho rýchlo vypnite, hoďte do tašky a venujte sa prednáške… 🙂

Zdroj článku a foto: Pricemania.sk

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.