Nitrianske univerzitné dni sú tu

logo-ukfVedenia UKF a SPU, ich študentské parlamenty a zanietení pedagógovia aj študenti pripravili ďalší ročník Nitrianskych univerzitných dní. Študentské oslavy jari určené pre celú (nielen) akademickú Nitru po jedenásty raz prinesú zaujímavé športové, vedecké i kultúrne podujatia.

Ani tento rok nebudú v meste pod Zoborom chýbať univerzitné dni pripravené kreatívnymi tímami akademickej obce oboch nitrianskych univerzít. Dva týždne počnúc 24. aprílom budú nabité tým najlepším, čo sa v jarnom období dá v Nitre robiť, vidieť, zažiť. Záštitu nad podujatiami NUD prevzali rektor UKF Libor Vozár, rektor SPU Peter Bielik a primátor mesta Nitry Jozef Dvonč.

Akcie sa rozbehnú naplno hneď od prvého dňa, presne tak ako tradičný Jarný beh Nitrou. Športovať sa bude takmer každý deň, opäť sa uskutočnia súboje univerzít v basketbale, vodnom slalome, futbale, stolnom tenise, volejbale, floorbale a plánovaný je denný aj nočný výstup na Zobor. Program je prepletený zaujímavými prednáškami, nechýbajú ŠVOČky, filmové premietania, koncerty ani divadelné predstavenia. A ak vám to zdravotný stav dovolí, nevynechajte ani darovanie krvi.

Najzaujímavejšou zložkou programu sú každoročne najmä kultúrne akcie, ktorých bude skutočne neúrekom. Okrem iného 29. apríla prejde Nitrou alegorický karneval pripomínajúci ten v Riu, hneď na druhý deň zase budeme stavať máje a hľadať nitriansku Superstar. 6. mája tradičnou Čašou vína oficiálne zhrnie univerzitné dni galavečer Gaudeamus. V posledný deň NUD budú súperiť internáty jednotlivých univerzít a celé jarné slávnosti vyvrcholia večer tým najočakávanejším podujatím, Majálesom.

Okrem osvedčených podujatí bude program opäť pretkaný aj množstvom noviniek, sledujte preto našu fanstránku na Facebooku, kde budeme včas o všetkom informovať.

Nitrianske univerzitné dni 2013

autorka článku: Dominika Babulicová