Neustále meškajúci „Pán času“

ItchoŠtefan Itcho Pčelár sa preslávil na Slovensku a v Čechách najmä účasťou v SuperStar, no medzi Nitranmi je známejší už dlhší čas. Bývalý študent UKF, talentovaný hudobník , sympatický chalan a nesmierne vtipný a poetický človek.

Aká bola tvoja cesta k hudbe? Kedy si sa jej začal venovať?
V 15-tich som chytil prvýkrát do ruky gitaru, v 19-tich som to začal myslieť seriózne, založili sme kapelu Jamestown a povedal som si, že budem spievať. Učím sa hrať aj na klavíri a saxofóne.

Na UKF si študoval odbor Integratívne štúdiá hudby, no v treťom ročníku si štúdium prerušil. Prečo?
Dokonca som aj opakoval ročník, a napokon som to tesne pred odovzdaním bakalárky nechal tak. Prečo? Pretože škola nikdy nepatrila k mojim prioritám, o kvalite štúdia sa zmieňovať nebudem, a hlavne preto, lebo titul k tomu, čo budem robiť nepotrebujem.

Dalo ti niečo toto štúdium? Plánuješ sa k nemu niekedy vrátiť?
Som veľmi rád, že som to absolvoval, zobral som si z toho, čo bolo treba a odišiel som. Božechráň, do školy nikdy viac. 🙂

Čo pre teba znamená hudba?
Je to neodmysliteľná časť môjho života, sprevádza ma na každom kroku.

Štefan Itcho Pčelár 6

Venuješ sa viacerým hudobným projektom – kapele Jamestown, Rock’n’Rolla a BijouTerrier. Povedz nám o nich niečo viac.
Jamestown je moje dieťa. Prirástlo mi k srdcu, hráme inú hudbu ako ostatní. Keď mi niekto povie, že to mám k niečomu prirovnať, naozaj neviem. Hudbu posúvame aj do vizuálnej stránky, blížime sa k divadlu. Naša hudba nesie určitý odkaz, občas otvárame oči, spievame o slobode, snoch, láske. Okrem klasických nástrojov máme husličky, piano niekedy kontrabas. Jamestown je moja minulosť, súčasnosť, aj budúcnosť.
Rock’n’Rollou hrávame na oslavách, firemných akciách či plesoch, z toho žijem. 🙂
BijouTerrier, tak to ani netreba komentovať, to je zjav sám o sebe. Kapela plná kontrastov. Kapela, ktorá sa síce textami ponáša na Horkýže slíže (nečudo, keď Kuko píše texty a manažuje to), ale hudba to posúva niekam úplne inam. Treba prísť na koncert, tej teatrálnosti tam tiež nie je málo.

Ktorý zo svojich hudobných úspechov si najviac ceníš?
Najviac si cením výhru v slovenskej súťaži kapiel s Jamestown-om a takisto postup medzi finalistov SuperStar, čomu sa tiež veľmi teším.

Aké sú tvoje hudobné plány a sny?
Dostatočne veľké na to, aby som rozosmial celú armádu hudobníkov. 🙂

Ako vznikla tvoja prezývka Itcho?
V japonskej mytológii to znamená Pán času, jediný problém je, že stále meškám. 🙂 (smiech)

Množstvo ľudí ťa pozná len ako „toho, ktorého balila Farna”. Aký je v skutočnosti Štefan Itcho Pčelár?
Som čierna, čo „postráda” bielu, rád rastiem, hľadám tam, kde iní nie, robím veľké kroky vpred, zo strachu, že by sa mi nohy do zeme zapustili, cez mlčanie ústa rád otváram, s minulosťou som kamarát, budúcnosť rešpektujem, no najradšej mám ten tretí stav. Moje myšlienky formujú môj svet, hravo sa mi dostáva, čo žiadam, som spokojný, šťastný i keď niekedy zaváham, snov na kilá a tie splnené sa striedajú s novými.

autorka článku: Lenka Káčerová
zdroj fotografií:
archív Š.P., Ľubomír Pecho,
Ľubomír Drahoš, Martin Cintula (
www.creativephoto.sk)

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.