Chcete byť zdraví? Tak “naZDRAVIE”!

Nenechajte sa zmiasť. Vedci neprišli s teóriou, že alkohol je prospešný. Nikto vás nebude presviedčať, aby ste si pripíjali. NA ZDRAVIE je názov udalosti, ktorú organizuje trojica študentov z UKF. Konať sa bude už zajtra 19. februára v priestoroch Univerzitného tvorivého ateliéru – UTA na ŠD Nitra od 13.30 hodiny poobede. Zrušte teda všetky stretnutia a nič si neplánujte približne do 22.00.

Počas dňa na vás čaká množstvo workshopov a prednášok, ktoré vám priblížia zdravý a aktívny životný štýl. Dozviete sa niečo o správnom stravovaní, o alternatívnych spôsoboch cvičenia a tiež o sebarealizácii prostredníctvom divadla. Budete sa môcť ponúknuť dobrým čajom či ochutnať BIO produkty. Pri vstupe na vás nebude nikto čakať s pokladničkou, akcia je totiž úplne zadarmo. Ak sa však plánujete zúčastniť aj záverečnej časti, kvôli kapacite priestorov si budete musieť počas dňa rezervovať miesto.

Všetci traja sme študenti a sami na sebe a svojom okolí vidíme, ako to niekedy zanedbávame a nestaráme sa o svoje zdravie. Pritom je to to najvzácnejšie, čo máme. Cieľom udalosti je ukázať mladým ľuďom, aké dôležité je žiť aktívne a zdravo. A tiež to, že to vonkoncom nie je také náročné. Verím, že si odtiaľ každý okrem dobrej nálady odnesie aj nejaké nové vedomosti,“ hovorí Matúš Turčan, jeden z organizátorov.  na zdravie

Ak sa rozhodnete prísť, čakajú na vás zaujímavé prednášky s niekoľkými odborníkmi. Jedným z hostí bude napríklad Ján Hubínsky – medzinárodný fitness profesionál, kouč životného štýlu, autor a člen medzinárodnej kampane za pravdu v medicíne. Prednášať bude na rôzne témy a prezradí vám 7 krokov, ako predísť zomieraniu bez poznania pravdy. Prednáška bude spojená aj s autogramiádou autorových kníh.

Ďalším hosťom bude Peter Pavelka, ktorý pôsobí v kaskadérsko-akrobatickej skupine Team SX. Je tiež trénerom v Akadémii Parkouru a Freerunu v Nitre a je špecialista na výživu. Počas času, ktorý vám venuje, sa dozviete o jednoduchých a lacných riešeniach pre optimalizáciu zdravia či športového a intelektuálneho výkonu. Aj Bohdana Gagová, ktorá má dlhoročnú prax v kontrole kvality mlieka a mliečnych výrobkov, vám príde porozprávať o ich význame v stravovaní. Povie vám niečo o ich zložení a o tom, aké je potrebné čítať písmenká na zadnej strane obalov výrobkov. Do programu pre zúčastnených sa zapojí aj jeden z organizátorov. Šimon Liposki vás chce už túto stredu naučiť niečo praktické. „Nepotrebujete kondičku, ani špeciálne pomôcky, len chuť naučiť svoje telo niečo nové,“ prezradil nám Šimon.

autorka: Ľubica Račeková
foto: UTA

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.