Nitra podľahla Košiciam po nájazdoch

Piaty finálový zápas medzi Košicami a Nitrou rozhodol o tom, kto bude bližšie k celkovému víťazstvu. Po vyrovnanom a dramatickom priebehu zápasu lepšie zvládli nájazdy Košičania a Nitra bude musieť doma vyhrať.

Od úvodného buly predvádzali hráči kvalitný a vyrovnaný hokej. Išlo naozaj o veľa. V piatom zápase, ktorý sa považuje v sérii za najdôležitejší, si chceli oba celky vybojovať výhodu do možno rozhodujúceho šiesteho zápasu. Odpovedala tomu aj divácka kulisa. Vo vypredanej Steel Aréne bolo počuť pokriky obidvoch fanklubov, čo zápasu dodávalo skvelú atmosféru, aká sa na finále patrí.

sport.sme.sk

V prevej tretine boli Košičania ofenzívnejší a viackrát dostali Nitru pod tlak. Gólovo však svoju prevahu nezúročili, a tak odchádzali hokejisti do šatní za bezgólového stavu. Prvý gól padol až v tretej minúte druhej tretiny, keď dovtedy pohotového brankára Kristana prekonal Sojčík. Domáci sa z vedenia však radovali iba necelé tri minúty. Štadión stíchol potom, čo sa presadil najproduktívnejší hráč finálovej série Miroslav Kováčik po ukážkovom protiútoku. Dráma tak pokračovala a duel naďalej ponúkal divákom atraktívny a vyrovnaný hokej. Kapitán „oceliarov“ Peter Bartoš mohol opäť poslať do vedenia domácich, jeho individuálnu akciu však zlikvidoval Kristan. Na opačnej strane mohol po chybe obrany skórovať Tománek, ktorý sa však sám pred Staňom nepresadil.

občas nečas hlasovanie

Po druhej tretine sme mali opäť remízu, tentokrát 1:1. Aj posledná časť stretnutia ponúkala šance na obidvoch stranách. Rýchly hokej zo strany na stranu bavil divákov a privádzal priam až infarktové stavy. Tretí gól stretnutia sa však nikomu nepodarilo streliť a zápas tak dospel až do predĺženia. V ňom mali hráči 10 minút na to, aby naklonili zápas na svoju stranu. Ani v predĺžení sa však nikto nepresadil a v Košiciach už druhýkrát počas finále dospel zápas do samostatných nájazdov. Tie boli lotériou, v ktorej mali väčšie šťastie hráči Košíc. O ich víťazstve opäť rozhodol kapitán Peter Bartoš. Nitra tak bude musieť v sobotu doma zabojovať o udržanie sa v hre. Nitriansky zlatý sen však stále žije a modro-bieli stále majú nádej na celkové prvenstvo.

autor: Viktor Háber