Kultúrny detox: Máj 2014

Máj, ktorý je väčšinou označovaný ako mesiac lásky, nám ponúka viacero možností zaľúbiť sa. V prípade, že ten pravý či pravá zostáva v nedohľadne, nemusíte zúfať a skúste zažiť lásku prostredníctvom umenia, hudby či kníh. Aj tento mesiac sme si pre vás pripravili prehľad toho najlepšieho, čo vám Nitra môže ponúknuť.

Škola rockuŠkola rocku: 2. máj

V piatok si pre vás Fórum mladých pripravilo interaktívny workshop, kde si budete môcť vyskúšať, aké je to byť súčasťou sveta rocku. Rocková škola čaká na všetkých, ktorým nie je cudzia tvrdá muzika, zvuk gitár či poriadny chrapľavý hlas. Nezabudnite, už v piatok o 17.00 hod. sa máte na čo tešiť.

Až na večnosťAž na večnosť: 6. máj

Čo majú spoločné olejomaľba, kombinovaná technika a vzťahy? Spoločne vytvárajú unikátnu výstavu autorky Márie Berecovej, ktorá práve prostredníctvom olejomaľby a kombinovanej techniky vytvorila koncept s názvom Vzťahy v perspektíve večnosti. Vernisáž sa uskutoční 6. mája o 18.00 hod. v priestoroch nitrianskej synagógy. Ak si náhodou práve vtedy čas nenájdete, môžete sa zastaviť aj neskôr, výstava potrvá až do 15. júna 2014.

Hviezdne a benefične: 10. májHviezdne a benefične

Félix SlováčekRichard Rikkon sú už na slovenskej hudobnej scéne legendami. Preto sa spojili a pre všetkých priaznivcov skvelej hudby prichádzajú s projektom benefičného koncertu. Ten sa uskutoční 10. mája o 18.30 hod. vo Veľkej sále DAB. Koncert sa odohrá pod záštitou primátora Jozefa Dvonča, pripravte si 15 eur a váš výťažok poputuje na kúpu špeciálneho stroja pre pacientov s rakovinou.

Cyklus komorných koncertov

Cyklus komorných koncertov: 14. máj

V prípade, že je hudba vašou ozajstnou vášňou, máte možnosť vychutnávať si ju aj naďalej. V rámci projektu Galéria hudby a cyklu koncertov, ktoré pre vás pripravuje Nitrianska galéria, môžete hlbšie spoznať hudbu všetkých historických období až po súčasnosť. 14. mája sa vám predstaví mladý a nadaný slovenský klavirista Matej Árendárik.

Noc v múzeu: 17. máj

Noc v múzeu

Akcia, ktorá každoročne priláka do múzeí a galérií množstvo nadšencov, sa uskutoční aj tento rok, a to v priestoroch Ponitrianskeho múzea. Noc múzeí a galérií potrvá od 10.00 – 24.00 hod. Budete mať možnosť prezrieť si rôzne výstavy a expozície, ukážky zachovávania, konzervovania či preparovania, ako aj vyskúšať si niektoré techniky, ktoré sa využívajú pri práci s rôznymi artefaktmi. Súčasťou programu je aj vystúpenie hudobnej formácie MUSICANTICA SLOVACA.

Dni zdravia: 21-23. máj

Krajské osvetové stredisko pripravilo akciu s názvom Dni zdravia v KOS. Počas troch dní, v čase od 10.00 do 19.00 hod., si môžete prezrieť výstavu liečivých rastlín, vyskúšať konzultácie v oblasti výživy, meranie tlaku či hladiny cukru. Taktiež sa môžete zúčastniť aj besedy so známym doktorom Igorom Bukovským či prednášky a diskusie s inžinierom Jaroslavom Pížlom na rôzne témy z oblasti nielen zdravia, ale aj života ako takého. Príďte sa dozvedieť viac o zdraví či životnom štýle.

Dni zdravia

Klusovanie v Nitre: 26. máj

Klusovanie v Nitre

Pre všetkých fanúšikov mladého českého speváka Tomáša Klusa máme dobrú správu. Už 26. mája sa môžete tešiť na jeho koncert v rámci turné, na ktoré vyráža s novým albumom Proměnamě. Koncert sa uskutoční v priestoroch PKO Nitra o 19.00 hod. Vstupenky si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal v hodnote 18 eur. Fanúšikovia Klusa, pripravte sa na jedinečný hudobný zážitok, pretože na vás čaká už čoskoro.

Únik z reality: 28. májÚnik z reality

Náročné a hektické obdobie sprevádza životy väčšiny z nás. Pre tých, ktorí hľadajú relax pri oddychovej literatúre, máme aj typ. 28. mája sa môžete zúčastniť besedy so slovenskou spisovateľkou Kristínou Mišovičovou. Autorka predstaví čitateľom svoj román s názvom Čakanka, ktorý je v súčasnosti veľmi populárny, a to najmä u ženských čitateliek. Beseda sa uskutoční v Krajskej Knižnici Karola Kmeťka o 17.00 hod.

autorka: Lenka Varchoľaková
foto: plagáty, fotografie a logá podujatí

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.