NUD: Prvý máj v znamení Dedinských hier

Slnečné a teplé počasie vo štvrtok 1. mája potešilo všetkých študentov, ktorí sa zúčastnili II. ročníka Dedinských hier pred ŠD Zobor. Pred internátom to žilo aj napriek tomu, že bol sviatok a deň predtým Superstar. V areáli sedeli študenti na dekách a bavili sa programom, nechýbali rôzne súťaže ako dedinské, tak i tanečné.

Dedinské hry 2014

Hralo sa aj 5 proti 5

Zaujímavou novinkou bola súťaž 5 proti 5, ktorú určite väčšina z vás pozná z vysielania RTVS. Súťažili štyri tímy, otázky sa týkali školy a internátneho života. Respondentmi boli študenti UKF, ktorí odpovedali na otázky prostredníctvom dotazníku na internete.  Súťažiaci mali hádať najčastejšiu odpoveď študentov. Víťazmi bol tím Vranovčanov, ktorí si zo súťaže odniesli praktické ceny.

Dedinské hry 2014 7

Guláš i pukance zadarmo

Program začal už poobede, pre študentov bol zadarmo pripravený guláš a pukance. Taktiež sa grilovalo a robili sa placky. Organizátori mysleli naozaj na všetko – pred internátom sa predávalo čapované pivo a nachystaný bol aj malý bazén, v ktorom sa nejeden študent osviežil. Program spolu s hudbou trval až do 22.00 hod.

“Druhý ročník Dedinských hier prilákal síce menšie množstvo študentov, keďže väčšina odcestovala domov kvôli sviatku, ale na zábave to neubralo. Študenti sa okrem súťaží o ceny mohli aj najesť gulášu, grilovaných špecialít, placiek a pukancov.  V areáli internátu si mohli všetci pozrieť fotky z akcií, ktoré sa uskutočnili pri príležitostí osláv 15. výročia vzniku študentského parlamentu,” zhodnotil akciu jeden z organizátorov Lukáš Žiačík.

autorka: Sabína Bekmatovová
foto: Martin Cintula

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.