Ako spotrebitelia oleja sme príčinou drancovania dažďových pralesov

Palmový olej. Hoci mnohí ľudia ani len netušia, čo sa skrýva za výrobou tejto mimoriadne lacnej suroviny, denne ho konzumujú v kvantách. Je pridávaný do takmer polovice potravín dostupných na pultoch supermarketov.

Je takmer všade

Palmový olej sa získava z palmy olejnej − Elaeis guineensis − a je najlacnejším konzumným olejom na svete. Pridávajú ho napríklad do cukroviniek, sušienok, zmrzliny, drvivej väčšiny polotovarov, instantných polievok, hranolčekov, rastlinného masla, majonézy či margarínu na pečenie. Dokonca je prítomný aj v biokvalitných bujónoch a detských instantných mliekach. Taktiež ním neohrdnú kozmetické spoločnosti ani výrobcovia biopalív, čo znamená skrytú hrozbu, nie ekologické riešenie. Z hľadiska vplyvu na zdravie sa nepreukázali obzvlášť škodlivé účinky. Jediným negatívom okrem ekologických rizík je vysoký obsah nasýtených mastných kyselín, pričom olej ich obsahuje viac ako bravčová masť. Takže sa jeho nadmerná konzumácia určite neodporúča.

ice-cream-778311_1920
Palmový olej sa nachádza vo viacerých druhoch potravín. Avšak na trhu sú dostupné aj alternatívy, ktoré obsahujú repkový či slnečnicový olej. Foto: pixabay.com

My nakupujeme, pralesy umierajú

Až 90 % palmového oleja pochádza z Indonézie a Malajzie. Avšak v poslednom desaťročí sa pestovanie palmy olejnej závratným tempom rozširuje aj do Afriky a Južnej Ameriky, a to na úkor posledných cenných dažďových pralesov.

Pestovanie tejto rastliny je vďaka podmienkam situované v menej vyspelých krajinách, kde je zákon na tento problém prikrátky. Indonézska vláda nedisponuje riešeniami zamedziť takémuto drancovaniu. Prečo by aj, veď ide o obrovský biznis pre nadnárodné spoločnosti. Pridávaním lacného palmového oleja do potravín sa niekoľkonásobne znižuje ich cena a spotrebitelia na opačnom konci sveta sa tešia zo šetrenia peňazí na potravinách.

palmový olej_wikipedia.org
Najviac oleja pochádza z Indonézie a Malajzie. Foto: wikipedia.org

Takéto neudržateľné hospodárenie s cennou pôdou však bude mať onedlho následky. Na pestovanie palmy olejnej je potreba veľkej plochy pôdy, ktorá vznikne odlesnením alebo vypaľovaním pôvodného lesa. Do atmosféry unikne obrovské množstvo uhlíka. Nehovoriac o tom, že zmenšovaním plochy pralesov prichádzajú o domov mnohé vzácne a ohrozené živočíšne druhy − napríklad orangutany − ktorých teritórium sa zmenšuje a prirodzene sa blížia k vyhynutiu. Hneď ako sa krajina odlesní, znamená to aj rýchle odvodnenie krajiny, viac výparu vody z pôdy.

Palma olejná má schopnosť obrovského nasávania vody a v časoch sucha chýba v krajine voda, vysychajú menšie toky, čím sú ohrození aj miestni farmári, ktorí hospodária tradičným spôsobom v okolí. V blízkosti plantáží sa šíria invázne druhy, úroda je pravidelne postrekovaná pesticídmi a vytláčajú sa tak prirodzené druhy rastlín v okolí.

Ako sa brániť

Netreba si hneď odpúšťať obľúbené sladkosti a slané pochutiny. Na trhu existujú aj potraviny, ktoré obsahujú repkový alebo slnečnicový olej. Pozor na označenie „rastlinný olej“, pretože za týmto slovom sa môže ukrývať, a väčšinou sa aj ukrýva, palmový olej. Od roku 2015 sa ale obsah palmového oleja musí podľa nariadenia EÚ uvádzať skratkou RSPO na obaloch.

autorka: Veronika Selecká

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.