Klub darcov pri nitrianskej komunitnej nadácii pomohol už 51 verejnoprospešným aktivitám

klub-darcov

Jedinečná iniciatíva ako podporiť svoje mesto a región. Klub darcov nie je len o darovaní finančných prostriedkov na verejnoprospešné aktivity, ale zároveň aj o spolurozhodovaní a zodpovednosti za udelenie grantov tým, ktorí to najviac potrebujú.

Pri príležitosti 5. ročníka Klubu darcov pri Nitrianskej komunitnej nadácii sa stretli darcovia s obdarovanými 28.10. v nitrianskej Synagóge. Programom sprevádzali moderátori Bronislav Tomka a Viera Tomková, dlhoroční členovia Klubu darcov. Úvodné slovo však patrilo melodickým rytmom z dielne umeleckej školy Tralaškola.

Vrcholom večera bolo oceňovanie projektov, ktoré sa realizovali v rámci piatich rokov existencie programu.

1. Za dlhodobý prínos pre komunitu bola udelená cena OZ Leustach

2. Dlhodobý prínos pre znevýhodnené skupiny získal ocenenie – Spolok sv. Vincenta de Paul na Slovensku

3. Netradičný, originálny a inovatívny prístup k riešeniu problému preukázala Katedra fyziky UKF v Nitre

Ani filantropia darcov neostala nepovšimnutá. Nitrianska komunitná nadácia vyjadrila vďaku svojim najaktívnejším prispievateľom – pánovi Milošovi Juhásovi, manželom Tomkovcom, Dóczyovcom, pani Švarcovej z Regionálneho vzdelávacieho centra a špeciálna vďaka patrí dlhoročnému partnerovi, ktorým je Konto Orange, n.f.

Až 30 darcov sa v tomto roku zapojilo a sumu 143 190 Sk prerozdelilo medzi 6 verejnoprospešných projektov:

Názov projektu:

Predkladateľ:

NAJTART

Artéria

Výstava historických fotografií a otvorenie galerijných priestorov

Občianske združenie SIPKA

Zvýšenie kvality poskytovania sociálnej pomoci pre vylúčené skupiny obyvateľstva

Občianske združenie FAROS v Nitre

Verejná voľnočasová zóna pre rodiny, mládež i seniorov (podporené firmou ČSOB)

Mgr. Jana Mitošinková, Ing. Arch. Rastislav Kočajda, Mgr. Dariusz Zuk – Olszewski

Integrácia ľudí s viacnásobným postihnutím do spoločnosti intaktných

Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Nitre

Stretnutia v strede

Profesionálno – amatérske divadelné spoločenstvo Le Mon

Od roku 2004 podporili darcovia 51 neziskových aktivít celkovou sumou 723 902 Sk.

autor článku: Petra Hadžová
autor fotky: Petra Hadžová