Mliečny úsmev

vitazi-poslednej-disciplinyDobrá nálada, tá musí byť všade. Ani na festivale „všetkého mliečneho“ tomu nebolo inak. Milkfest je o mlieku, ale viacerí asi ešte nevedia, aké je zdravé, čomu napovedal aj minimálny počet záujemcov o túto zábavu. No tí, čo prišli a nehanbili sa, dokonca aj súťažili.

V rámci univerzitných dní nám 11. novembra spríjemnili večer mliečne súťaže financované študentským parlamentom. Lucia Adamcová a Ľubica Michalicová sa podujali moderovať už známy festival Milkfest. Túto akciu robí i SPU, ale teraz to bola UKF-kárska na Pife.

V popredí bola zábava a hlavne päť súťažných disciplín, ktoré spočívali v pití mlieka, jedení syra a jogurtov. V prvej súťaži si študenti mohli zmerať svoje sily pomocou polievkovej lyžice, ktorou mali vypiť mlieko. Bez smiechu sa nezaobišlo hádzanie jogurtu lyžičkou do nakresleného, na stene umiestneného, terča. Chalani sa nedali zahanbiť ani treťou disciplínou – jedením syra. Miestami až nechutné napchávanie sa syrovými kockami robilo z chalanov veľkých hrdinov. Vyhral ten, kto ich mal v ústach najviac a zároveň ich dokázal zjesť. Pošťastilo sa chalanovi s pätnástimi kockami syra. Druhý bol úspešný s dvanástimi a posledný s ôsmimi syrovými kockami. Nasledovala mliečna štafeta, ale to najlepšie prišlo nakoniec. Posledná súťaž bola vo dvojici, chalan a baba. On mal zaviazané oči a ona sa nechala kŕmiť jogurtom. Dvojice sa snažili a najrýchlejší sa našli. Víťaz každej súťažnej disciplíny vyhral sprchový gél a prezervatív.

Úsmev s mačacími fúzikmi od mlieka teda nechýbal a súťaže boli vymyslené dobre, ale ľudí bolo málo. Veľmi, veľmi málo, na tom sa zhodli viacerí.

autor článku: Andrea Mačošková
autor fotky: Andrea Mačošková

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.