IRŠ má nové posily

irs-v-akciiKolektív správnych ľudí plných fantázie je pre prácu v rádiu priam nevyhnutný. Aj z tohto dôvodu sa každoročne koná konkurz IRŠ.

V areáli ŠD Zobor, kde má IRŠ svoje neveľké priestory, vítali moderátorov, technikov, webmastrov a iných tohto remesla súcich ľudí piateho a šiesteho novembra od devätnástej hodiny stáli členovia rádia. I vy ste mali možnosť ukázať svoj talent. V stredu so zápalom „bojovali“ proti sebe ôsmi študenti. Štvrtok sa ukázali už len štyria. Každý jeden musel hneď na začiatok napísať o sebe základné informácie a krátku prácu, kde každé slovo vrátane spojok či častíc začínalo na písmeno -m. Už vtedy bolo vidieť nervozitu na tvárach viacerých zúčastnených. Ďalej si účastníci konkurzu museli sadnúť, mnohí z nich po prvýkrát, za mikrofón. Poradie študentov sa žrebovalo. Dôležité bolo vedieť vyjadriť sa na každú tému, čím sa zároveň preverovali ich všeobecné vedomosti a pohotovosť reagovať v rôznych situáciách. Jazyky si precvičili jazykolamami, čím nejeden účastník rozosmial celú miestnosť. Dokopy sa vedúca IRŠ spolu so svojím kolektívom po porade rozhodla pre ôsmich študentov.

Silvia Sourková vyjadrila svoju spokojnosť, aj keď priznala, že očakávala väčší počet študentov. Verí však, že aj táto nová posila, prinesie vlastné nápady, čo IRŠ len pomôže. „Ak máme udržať IRŠ aj naďalej, tak potrebujeme ľudí samostatných i tých, čo vedia pracovať v kolektíve, ľudí pracujúcich a chtivých,“ zdôraznil na záver kolektív IRŠ.

autor článku: Andrea Mačošková
autor fotky: Andrea Mačošková

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.