Občas nečas spúšťa vlastnú webstránku!

Vážení študenti,

redakcia študentského časopisu Občas nečas sa rozhodla rozšíriť svoju činnosť a prinášať Vám zaujímavé informácie zo života našej Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre aj prostredníctvom vlastnej webovskej stránky – www.obcasnecas.ukf.sk. Veríme, že sa Vám bude páčiť.

Časopis Občas nečas vychádza už približne 16 rokov, počas ktorých viac razy zmenil svoju formu a podobu. Ambíciou súčasného vedenia časopisu je stabilizovať nie len jeho vizuál, ale ukotviť aj obsahovú stránku. Preto sme zaviedli napríklad stále rubriky. Okrem iného vytvárame praktický redakčný systém, neustále prijímame nových redaktorov, rozvíjame PR, marketing a technické vybavenie redakcie. Vytvorili sme štatút časopisu a stále sa pripravujú interné smernice. V súčasnosti je časopis registrovaný na Ministerstve kultúry SR a pripravuje sa žiadosť o pridelenie medzinárodného štandardného čísla ISSN, aby po 15 rokoch Občas nečas konečne nadobudol charakter tlačeného periodika. To všetko pre to, aby sme pre vás stále vytvárali čo najkvalitnejší časopis so zaujímavými a užitočnými informáciami.

logo-on

Tlačená verzia časopisu vychádza v náklade 1000 kusov, čo považujeme na tak veľkú univerzitu za nedostatočné. V budúcnosti ašpirujeme na zvýšenie nákladu a prechod do farebnej verzie. Všetko to však závisí od reálnych možností a ďalšej komunikácie s našim vydavateľom Študentským parlamentom UKF a zároveň vedením univerzity. Veríme, že napredovanie časopisu sa nezastaví a že vďaka systémovým zmenám a tejto webovskej stránky sa len urýchli.

Webovská stránka, ktorú práve spúšťame, je len ďalším logickým krokom v rozvoji časopisu. Chceme sa vám, našim čitateľom, priblížiť aj prostredníctvom internetu, a tak zvýšiť interaktivitu a dopracovať sa aj k jasnejšej spätnej väzbe, ktorá je pre nás veľmi dôležitá. Pri každom článku je možnosť reagovať naň a vytvárať tak diskusiu. Tešíme sa na vaše názory.

Po neustálom rozširovaní rozsahu Občasu nečasu sme sa rozhodli, že ho obmedzíme na 64 strán. Všetko, čo sa do časopisu nezmestí môžete nájsť na tejto stránke.

Občas nečas vychádza vždy k 15. 1., 15.3., 15.5. a 1.11. A môžete ho nájsť bezodplatne na chodbách vašej fakulty, internátu prípadne v knižnici UKF.
Príjemné čítanie!

Lukáš Csicsola
zástupca šéfradaktora ON

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.