Rádio Max volá po zmene

spoluA hneď po hviezdnej! Mladá krv pre nitrianske rádio Max prúdila 25.októbra v kinosále A, nitrianskeho Cinemaxu v podobe päťdesiatich troch šikovných odvážnych mladých ľudí. Tí obetovali sobotňajšie vyspávanie, aby sa v plnej kráse na castingu postavili pred porotu a začali svoj boj v maxi show Hviezdna zmena 2.

Tí najlepší z Hviezdnej zmeny 1. sú dnes plnohodnotnými a kvalitnými moderátormi rádia a zrejme aj práve preto sa organizátori rozhodli zopakovať túto skvelú akciu. Jednoznačne najväčším lákadlom pre tých, ktorí váhali je ročná exkluzívna moderátorská zmluva. Tú víťazovi prisľúbilo rádio Max, rovnako ako príležitosť uplatniť sa v TV Central, ktorá je hlavným mediálnym partnerom Hviezdnej zmeny 2. Generálnym partnerom akcie je Top Service. O tieto aj mnoho iných informácií sa postarali známi moderátori rádia Max, Michal Kožuch a Michal Malicher. Tí súťažiacim predstavili porotu, v ktorej sa na výkony prihlásených tešili: moderátorka rádia Max, Tatiana Dolná, herečka divadla A. Bagara, Eva Pavlíková, moderátor TV Central, Milan Adamec, Július Viršík a frontman skupiny Desmod, Mário Kuly Kollár. Show sa teda začala a verte, stálo to za to. V prvom kole – rýchlej smrti súťažiaci dostali od poroty voľnosť. Len na nich záležalo ako a čím ju oslovia. Tí šikovnejší hovorili viac a porota zasahovala svojimi otázkami len minimálne. Naopak súťažiacim, ktorým do reči veľmi nebolo, porota uštedrila otázok viac. Možno povedať, že sa tu stretli naozaj zaujímavé a kreatívne osobnosti, aj keď, samozrejme, sa našli aj výnimky, ktoré sa zrejme v sobotu ráno doma nudia. Medzi 53 súťažiacimi mala početné zastúpenie UKF, predovšetkým študenti katedry masmediálnej komunikácie a marketingu, ale aj integratívnych štúdií hudby a pár jedincov z katedry žurnalistiky. Rýchla smrť znamenala koniec pre viac ako polovicu súťažiach. Do ďalšieho kola postúpilo už len dvadsať najlepších. Druhé kolo síce nebolo verejné, no vzhľadom na to, že sme medzi najlepšími dvadsiatimi mali nášho redaktora, Michala Lukačoviča, vieme čo porota pre súťažiacich pripravila aj tu. Ich úlohou bolo odmoderovať rôzne podujatia. Od športových cez kultúrne až po pornografické. Do veľkého finále postúpili na castingu už len desiati. Z tohto úspechu sa teší aj náš spomínaný redaktor a okrem iných aj dvaja šikovní moderátori z IRŠ pod Zoborom, Iveta Sabolová a Tomáš Juríček. Finálových osem týždňov až do 19.decembra bude pre desiatich súťažiacich naozaj zaujímavým obdobím. Čakajú ich pravidelné živé vstupy v rádiu Max, v ktorých sa budú snažiť presviedčať o svojich kvalitách poslucháčov, ktorí ich budú môcť podporiť svojimi sms – hlasmi. Najlepší sa môžu tešiť na spoluprácu s rádiom Max aj do budúcna. Tak neváhajte, počúvajte a podporujte svojich favoritov.

autor článku: Štelbašská Radmila
autor fotky: Lukáš Hrančík

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.