SPU aj tento rok ochutnala chuť víťazstva

spol-foto-ukf2Sláva víťazom, obrovská česť porazeným

O zápase sa dlho diskutovalo, ľudia sa tešili, dohadovali si „pozápasový“ program, na veľa miestach v Nitre si mohli zakúpiť svoje lístky

Všetko, celá táto hokejová atmosféra, nastala v stredu večer. Po meste sa presúvali veľké skupiny rôzne naladených a rôzne oblečených fanúšikov, ktorí boli odhodlaní z plných pľúc povzbudiť práve svoju vysokú školu a bolo evidentné, že každý príslušník tej ktorej vysokej školy má absolútne jasno v tom, kto v tento večer vyhrá. Odpoveď na otázku, kto bude mať nakoniec o výhre svojej školy pravdu, sa nachádzala vo večernom stretnutí, a tak sa v študentmi plnej hokejovej hale začal veľký zápas.  Hráči škôl predvádzali svoje umenie, a to nielen hokejové, pretože na ľad vybehli v prvej tretine nielen s hokejkami, ale aj s rôznymi, no neviem, či práve hokejovými, ale každopádne, zábavnými kostýmami. A tak ste na ľadovej ploche mohli proti sebe vidieť hrať naraz napríklad cowboya, agronóma, nemravného kuchára, stavbára, plavca, väzňa, kingkonga, vojaka, námorníka a mnohých, ťažko popísateľných, hráčov. Oba tímy ukazovali, že hokej skutočne vedia hrať a hlavne, že vedia dávať rýchle góly. Vedenia v zápase sa ujal náš protivník, SPU, ale UKF sa ani zďaleka nedala nijako zahanbiť a odpovedala ďalším rýchlym gólom, preto už v štvrtej minúte prvej tretiny bol stav 1:1. Výzor zápasu bol veľmi gustiózny a uvoľnený, čo dokazovalo aj to, že za celý zápas nemusel byť vylúčený z hry ani jeden z hráčov. Hráči ukazovali nielen, že vedia hrať, ale že hrať sa dá aj čisto, s radosťou a zábavou pre divákov. Mimochodom, tí tiež neboli na štadióne zanedbateľní. Celý zápas totiž fantasticky povzbudzovali „svojich,“ aby hrali čo najlepšie.

Prvá tretina sa prehupla do svojej druhej polovice a UKF udrela – viedli sme 2:1. Lenže SPU nezostalo nič dlžné, a tak oba tými odchádzali do šatní za stavu 2:2.

Na štadióne vládla super nálada, pivo pochodovalo sem a tam, všetci spievali, až znova privítali svojich „zverencov,“ ktorí na seba opäť upozornili tým, že prezliekli svoje kostýmy. Na druhú tretinu prišli ako slušní študenti v kravatách a bielych košeliach. Nezabudli ani na nás, fanúšikov, lebo vítaniu, hádzaniu sa na ľad a večnému kývaniu nebolo konca. Druhá tretina začala a UKF znova strelila SPU rýchly gól, presnejšie hneď v prvej minúte, ale aj na toto dokázala SPU odpovedať. Zvláštnosťou týmu UKF bol najkrajší člen celého mužstva, pretože za UKF hrala aj dievčina a aj tá ovplyvnila vývin zápasu, keďže v 8. minúte strelila SPU v poradí už piaty gól. Sily síce boli vyrovnané, no časom začala UKF ťahať za kratší koniec a na SPU už iba doťahovala. 13. minúta priniesla, pre niektorých študentov, ktorí prišli pozerať hokej, trochu zvláštnu situáciu, pretože zápas musel byť prerušený kvôli hromadnej bitke, ktorá nastala medzi hráčmi a na ihrisko vybehol každý z hráčov. Po asi desať minútovom prerušení, po ktorom nevideli fanúšikovia ani krv, ani vybité zuby, ale iba vysmiatych hráčov, sa znova pokračovalo vo veľmi uvoľnenom zápase. Pekný moment ešte priniesla 19. minúta, kedy do brány SPU vsietil gól aj náš brankár, ale opäť sme iba dorovnávali. Koniec druhej tretiny, stav 8:9 v náš neprospech.

Pred treťou tretinou UKF znova prezlieklo dresy, tentokrát obliekli čierne tričká s logom našej školy. Celý čas sa veľmi snažili, no SPU mala vždy v góloch navrch. Veľká dráma prišla v závere tretiny a teda aj celého stretnutia, lebo SPU krátko pred záverečnou sirénou viedlo o jeden gól. UKF sa nabudilo a prišiel nie často videný moment, pri ktorom sme v poslednej sekunde zápasu vyrovnali. Stav 12:12, prišli samostatné nájazdy. Na jednej i na druhej strane sme videli asi po tri neúspešné nájazdy, ale posledný nájazd SPU si už našiel miesto v bráne UKF a to znamenalo, že SPU už tretí rok po sebe vyhralo.

Jeden z hráčov UKF, Pavol Rajtár, po zápase povedal: „V prvom rade by som chcel povedať, že bolo smutné, aký „kvalitný“ ľad nám pripravil hokejový klub Nitra, lebo nebol vôbec upravený a takýto ľad môžeme vidieť tak nanajvýš niekde na rybníku. Boli sme viac hokejové a technické mužstvo, tým pádom nám to robilo veľké problémy. Korčuliarsky bol dnes lepší súper, na druhej strane my sme mali viac hokejového rozumu i naše kostými boli podľa mňa zaujímavejšie. Ale zábava bola výborná, zahrali sme si lepšie ako minulý rok. Hovorí sa, že šťastie sa usmeje na hlúpych (smiech), škoda, že to platilo aj tretí rok za sebou. Dôležité ale je, že ľudia si prišli na svoje, veď taká remíza v poslednej sekunde sa nevidí každý deň. Tak, už len dúfať, že budúci rok sa nám už podarí vyhrať, pre mňa to bude osobne poslednýkrát, tak by sa aj patrilo.“

Pekný zápas sa skončil, ľudia ešte spravili nejaké fotky, dopili svoje nápoje, SPU si po ľade zajazdila svoj víťazný vláčik a všetci sa v dobrej nálade odobrali na oslavy víťazstva, alebo zapíjanie „žiaľu“ porazených, a tak sa skončil tohtoročný hokej. Tak na záver sláva víťazom, česť našim porazeným a o rok držme viac prsty, aby sme to už dobojovali do víťazného konca.

autor článku: Jozef Rybár
autor fotky: Jozef Rybár