Študenti si opäť zabehali popri rieke Nitra

v_cieli_padali_niektori_bezci_doslova_na_kolenaNa nábreží rieky Nitra bolo koncom apríla rušno. Nielenže korčuliari začali po zime vo veľkom oprašovať svoju kondičku, ale pridali sa k nim aj študenti a vyučujúci UKF i SPU. Konala sa tu už niekoľkýkrát bežecká súťaž s názvom Jarný beh Nitrou.

Prevahu medzi účastníkmi mala jednoznačne naša univerzita, keďže z SPU využili možnosť zmerať si bežecké sily iba dvaja študenti. Napriek tomu bolo bežcov v ten deň na jednom metri štvorcovom dostatok. Pred štartovou čiarou sa stretlo 58 mužov a 35 žien. Nežnejšie pohlavie súťažilo v behu nezvycajny_ubor_putal_pozornost_mnohych_zien_i_muzovna 1400 metrov. Zástupcovia silnejšieho pohlavia meralo dvojnásobnú trať. Stretnutie bolo bohaté na niekoľko zaujímavostí. Nielenže po prvý raz si študenti po vyhodnotení pripravili i posedenie pri guláši, ale medzi súťažiacimi sa našla i zástupkyňa z radov pedagógov, ktorá mimochodom stála i na stupni víťazov. Nechýbali ani kuriozity v podaní šiestich bežcov, ktorým namiesto klasického úboru bolo pravdepodobne pohodlnejšie prebehnúť sa v ženských celých plavkách. Či tento outfit bol dobrým riešením, alebo nie, môžete posúdiť sami z fotografie.

V každej kategórii boli udelené tri miesta. Medzi mužmi zvíťazil Robert Kulla, na druhom mieste sa umiestnil Peter Havetta a tretia pozícia patrila Tomášovi Kozolkovi. V kategórii žien dominovala Dana Janečková v tesnom závese s Petrou Najšlovou a treťou Dianou Hasprovou.

autor článku: Veronika Veverková
autor fotografií: Lukáš Csicsola