Študentky UKF opäť úspešnejšie ako študenti

obcas-prisli-aj-tvrdsie-momenty-po-ktorych-boleli-prstyBasketbalisti a basketbalistky nitrianskych univerzít si už tradične zmerali sily v rámci Nitrianskych univerzitných dní na palubovke športovej haly SPU. V utorok 28.4. proti sebe najskôr nastúpili ženské a následne po nich mužské družstvá. Celé podujatie sa konalo pod organizačnou rukou pedagógov z katedier telesnej výchovy a športu, PaedDr. Ľubomíra Urbana(SPU) a PaedDr. Pavla Horičku(UKF).

Športové predstavenie nežnejšieho pohlavia bolo od začiatku vyrovnanejšie ako mužské. Po prvej štvrtine bol stav dokonca nerozhodný. V druhej začali lepšie domáce hráčky SPU, no po time-oute, ktorý si zobrala UKF, sa naše basketbalistky prebrali a oddýchnuť si cez prestávku išli nakoniec so štvorbodovým náskokom, ktjediny-smeciar-zapasu-bol-vc2a0time-ukforý im zabezpečili dve trojky tesne pred koncom.  Dianie v druhej polovici bolo najmä spočiatku pod taktovkou našich študentiek, ktoré si už vedenie z konca prvej polovice nenechali vziať.

Výškovú a lavičkovú prevahu mala jednoznačne SPU a ich body padali práve spod koša. Najväčšou devízou našich basketbalistiek však boli rýchle nohy a presná streľba. Nespočetne veľa košov padlo zo strednej vzdialenosti a spoza trojkovej čiary, s čím si hráčky SPU nevedeli poradiť. V poslednej štvrtine už našim študentkám pomaly dochádzali sily a SPU sa pokúsila o zvrat zápasu. Ten sa však nekonal a reprezentantky našej školy nakoniec zdolali SPU 75 – 69.

uvodne-vhadzovanie-vyhrala-nasa-ukfVzhľadom na kvalitu mužského kádra SPU, z ktorého hrá viacero hráčov na profesionálnej úrovni v našich vyšších ligách, bola taktika UKF jasná. V prvej polke chcel udržať P. Horička výsledok čo najdlhšie vyrovnaný a tak nasadzoval to najlepšie, čo mu striedačka UKF ponúkala. Tam bol tentoraz pestrejší výber ako minulý semester, kedy sa sám tréner musel zapojiť do zápolenia. Problém bol takisto ako pri ženskom tíme s výškou, ktorá UKF viditeľne chýbala, čo sa odzrkadlilo najmä v poslednej štvrtine.

Primárny cieľ v prvej polovici bol teda naplnený. UKF dokonca prehralo druhú štvrtinu iba o bod a dohromady tak bol cez polčas stav zápasu 38 – 27 pre SPU. Zlom nastal v druhej polovici, kedy už dostali všetci študenti, ktorí na zápas prišli, šancu zahrať si. Proti oveľa skúsenejšiemu súperovi tak nemali šancu. Rýchle brejky, presná streľba espeúčkarov a tvrdá obrana, ktorá nedala nášmu tímu šancu sa presadiť v útoku, to všetko sa podpísalo pod konečný výsledok 84 – 48 v ich prospech.

autor článku: Michal Lukačovič
autor fotografií: Michal Lukačovič