Pohár po tretí raz v rade v rukách UKF

loptu_nam_zc2a0kopaciek_vedel_super_zobrat_len_velmi_tazko

Najväčšia športová udalosť letných Nitrianskych univerzitných dní 2009 sa aj tento rok konala na futbalovom štadióne FC Nitra. O Putovný pohár rektorov nitrianskych univerzít prišli na trávnik zápasiť futbalisti/študenti SPU a UKF. Posledné dva roky bol pohár na pôde našej alma mater a po zápase z utorka 28.4. u nás ešte minimálne ďalší rok ostane.

okrem_skalnych_fanusikov_si_zapas_prisli_pozriet_aj_najvyssi_predstavitelia_skolyvpravo
Výkopom o šiestej hodine večer sa začal boj o to, kto je lepší futbalista a aj ktorý fanklub má silnejšie hlasivky a zapálenejších fanúšikov. Na obidvoch bojiskách boli jednoznačne výraznejší študenti UKF. Bohužiaľ aj napriek tomu, že si futbalisti UKF, hrajúci v červených dresoch, vytvorili od začiatku väčší tlak a viacero príležitostí, bol to súper, ktorý ako prvý skóroval a poslal tak SPU do vedenia 0:1. Naši futbalisti boli jednoznačne lepší v kombinačnej hre, držaní lopty a ostatných aspektoch hry, no nedokázali si vytvoriť  vyslovenú gólovú šancu. Súper iba ticho vyčkával na občasné chyby našich hráčov a vytvoril si zopár tutoviek, po ktorých premenení by sa mohlo ísť do šatní už za rozhodnutého stavu. Naopak, boli to študenti UKF, ktorí predsa aj_hraci_spu_sa_obcas_zaskveli_peknou_individualnou_akciulen gólovo udreli tesne pred koncom polčasu.

V druhom dejstve bolo vidieť, že gól do šatne sa podpísal pod psychiku oboch tímov. SPU sa už na trávniku iba márne hľadala a nedokázala vytvoriť vážnejšiu šancu. Zakopali sa na svojej polovici hracieho poľa a odolne bránili útokom UKF, ktorá zakaždým pohorela v koncovke alebo finálnej prihrávke. Vykúpenie prišlo v 75. minúte, kedy sa vlnila sieť za brankárom SPU. Tento gól si mohol v konečnom dôsledku pripísať prívlastok rozhodujúci, a tak mohlo víťazný pohár po hodine a pol behania zaslúžene nad hlavu zdvíhať mužstvo UKF.

autor článku: Michal Lukačovič
autor fotografií: Michal Lukačovič