Návšteva nesklamala

Navštívili ste už  niekedy zasadnutia Študentskej rady s rektorom a vedúcimi osobnosťami univerzity? V hlave väčšiny z vás zrejme odznela odpoveď: „NIE.” Tieto zasadnutia sú verejnosti prístupné, takže zúčastniť sa ich môže každý jeden z nás.

Aj vy patríte k „večne nespokojným” študentom, ktorým v hlave neustále víria otázky ohľadom štúdia, problémov ubytovania a podobne? Návšteva zasadaní je skvelou príležitosťou, kde sa môžete pýtať a na vaše otázky dostanete odpoveď trebárs priamo od rektora univerzity. A tak sme sa i my 30. septembra vybrali na poradu Študentskej rady (ŠR), kde zavítalo aj samotné vedenie univerzity na čele s rektorom Liborom Vozárom. Porada sa uskutočnila v prednáškovej miestnosti internátu Zobor.

Dostali sme odpovede na mnohé nejasnosti. Každá problematika, ktorú si na vedenie pripravili členovia ŠR, získala dostatočný priestor na vyjadrenie postojov jednej i druhej strany. Zaujala nás tematika týkajúca sa nábytku na ŠD Zobor. Nábytok sa bude vymieňať postupne, najmä ten najbiednejší. Najprv sa začne jedným poschodím a postupom času sa bude pokračovať. Riešila sa stále aktuálna téma: pripojenie internetu v hospodárskej časti Zobora. Bolo povedané, že chýba myšlienka, ako budovu pokryť káblami. Vyskytol sa však nápad pokryť bezdrôtovým pripojením chodbu pri študovni. Možnosť realizácie tejto idey bude v budúcnosti overená. Taktiež padli vyjadrenia k problému akreditácie UKF, sociálnym štipendiám, plagiátorstvu záverečných prác a mnohým ďalším témam, ktoré sa objavili v priebehu diskusie.

Zodpovedané boli všetky otázky, ktoré kládli členovia ŠR. Priebeh zasadnutia sa niesol v duchu nájdenia riešení problémov. Nezostáva nám nič iné, len vás povzbudiť, aby ste sa stali súčasťou diania na UKF. A jednou vynikajúcou možnosťou je práve účasť na zasadaniach.

autorka článku: Sabína Nagyová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.