Posledný beh jesene

posledny_beh_jesene_bez_popisku1

V podvečer 18. novembra sa na Svätoplukovom námestí uskutočnil Jesenný beh večernou Nitrou, ktorý bol zároveň vyvrcholením Študentských dní nitrianskych univerzít. Podujatie organizovalo mesto Nitra spoločne s Univerzitou Konštantína Filozofa a ŠK Delfín.

Najrozšírenejší šport na svete spojil jeho milovníkov o 17:00 na pešej zóne. Množstvo ľudí prišlo podporiť bežcov, rozdelených do kategórií podľa veku. Kategóriu A-B tvorili žiaci prvého stupňa základných škôl, ktorí bežali vzdialenosť 200 metrov. Druhý stupeň zdolával 500 metrovú vzdialenosť v kategórii C-D. Stredoškoláci bežali 1,5 kilometra. Mužov spoločne s veteránmi odštartoval výstrel na pripravenú vzdialenosť 3 kilometre. Príležitostní bežci obohatili akciu výbornou sprievodnou šou, niektorí zo seba vydali životné maximum. Beh pre zdravie a kondíciu vyvrcholil ženami, ktoré museli odbehnúť 2 kilometre. Prví traja bežci v jednotlivých kategóriách odchádzali s vecnými cenami, ostatných čakal v cieli teplý čaj, uznanie a potlesk. Vytrvalejším prajeme veľa úspechov v zimnej halovej sezóne.

autorka článku: Tatiana Michalková
autorka fotografie: Tatiana Michalková