Keď zábave chýba pena

bierfest_2

Študentské dni nitrianskych univerzít priniesli aj tento rok Bierfest. Ak ste letný divoch, u ktorého koncovka „fest” signalizuje hudbu, žabky (tie živé i tie na nohy), pivo a masy ľudí, museli ste byť prekvapení. Tohtoročný „pivný festival” totiž niesol črty obyčajného barového stretnutia.

Začiatok chmeľového harašenia stanovil plagát na pol ôsmu. Lenže 18. novembra o tomto čase sa UKF Klub ešte len začal napĺňať. Dokonca ste si mali kde sadnúť – už to vyvolávalo pochybnosti o masovom charbierfest11aktere zábavy.

Prvé zvolávanie súťažiacich sa teda konalo o necelú hodinu neskôr. Disciplína, v ktorej ste mohli vyhrať dáždnik, tričko alebo krígeľ, potlačený obrázkom bažanta, bola odtajená až po nástupe dobrovoľníkov. Traja súťažiaci teda nemali na výber. Piť sa muselo, veď každé umiestnenie znamenalo darček. Skupinovo sme sa však zhodli na tom, že ocenenie číslo dva a tri malo najväčšiu popularitu. Kto by predsa v Nitre nosil dáždnik, keď vám ho vietor roztvorí aj poskladaný a premáva tu MHD? 🙂

Úloh bolo celkovo päť, čo je na podujatie tohto typu pomerne málo. Trojice odvážnych chalanov mali za úlohu vypiť čo najrýchlejšie veľké pivo, alebo udržať dvoch „čapákov” s predpaženými rukami. Baby zase čakalo malé pivko so slamkou, či veľký pohár s lyžičkou, ktorou mali premiestniť jeho obsah do prázdneho pohára. Darilo sa všetkým. Aj „fúrikom”, čiže dvojiciam, z ktorých jeden držal partnera za nohy (chronicky známa škôlkarska disciplína) a ten musel v tejto „praktickej” polohe vbierfestypiť celú „desinku” v čo najkratšom čase. Potom nasledoval potlesk, nejaká tá „fotečka” a bum!, dosúťažili sme. Piť ste už mohli iba za svoje. Vytúžená hodinka súperenia či pár minút slávy zahlásili happy(?)end.

A ako to už na každom konci býva, všetci sa budú tešiť na to, že sa stretnú takto i o rok. Teda, ako ktorí. Ja som od Bierfestu nečakala veľa, ale na druhej strane, ani tak málo. Pokiaľ by nesúťažili mne známi ľudia, vlnka zábavy by ku mne zrejme nepriplávala. Myslím, že akcia v znamení piva by mohla vyvolať väčší ohlas, ak by otvorila dvierka kreativity, vytvorila originálnejšiu atmosféru, pridala viac súťaží. Chýbalo jej niečo ako baby vs. chalani v pití piva a pod.

Hudba však hrala ďalej, dokonca prišli aj noví zákazníci. Tí možno ani netušili, čo za akcia sa v Pife konala, veď len nájsť plagát na ňu (v porovnaní s plagátmi hlásajúcimi Októberfest), nebolo jednoduché.

Zábava študentov má teda viacero odlišných podôb. Niekomu pri nej stačí iba pivo, no iní musia mať na ňom aj penu.

autorka článku: Kristína Lišková
autor fotografií: Peter Raškovič

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.