TOP muzika, FEST zážitky

Vraví sa, že dobrých ľudí sa všade veľa zmestí. Zvlášť na mimoriadne dobrú akciu, ktorú chcú zažiť a do smrti si zapamätať desaťtisíce ľudí. A práve takým podujatím je letný festival TOPFEST, ktorý množstvo neprekonateľných (nielen hudobných) zážitkov ponúkne 2. a 3. júla 2010 svojim návštevníkom už po siedmy raz.

Jeden z najväčších hudobných festivalov na Slovensku svoju históriu začal písať už v roku 2004 pod názvom ROCKFEST, čím dal jasne najavo svoje žánrové zameranie. Na Zelenej Vode pri Novom Meste nad Váhom (kde sa festival koná tradične, hoci od minulého ročníka sa presunul na lokalitu oproti areálu) ponúkol vystúpenia popredných slovenských a českých interpretov, ktoré doplnili britské hviezdy Suzi Quatro a hard rockeri Uriah Heep. Druhý ročník bol ešte „nabitejší“, zavítali sem headlinery Soulfly, Apocalyptica a Morcheeba. Rok 2006 sa niesol v znamení black metalu v podaní Cradle of Filth a grungeu – Alice in Chains. Štvrtý TOPFEST potešil hororpunkovou legendou The Misfits, piaty zase členom posvätnej „thrashmetalovej big four“ Slayerom, ku ktorému tento rok pribudnú aj Megadeth. Dušan Drobný, organizátor festivalu, navyše prezradil, že zbierku trashmetalových legiend, ku ktorým ešte patrí Anthrax a Metallica, sa časom chystajú doplniť. Ostatný, šiesty ročník nakopol španielsky temperament Ska-P a svoj návrat na scénu tu rozbehli nu-metaloví Limp Bizkit. Samozrejme, správnu atmosféru z roka na rok dopĺňa kvalitná zostava slovenských a českých interpretov, z ktorých mnohí sa stali neoddeliteľnou súčasťou festivalu.

Vďaka TOPFEST-u sa v príslušných žánrových kuloároch dostáva Slovensko do povedomia a aj počas roka sa sem vracia množstvo veľkých hviezd. Na rozdiel od iných usporiadateľov, Agentúra DUNA vždy staví na kvalitných interpretov, ktorí pritiahnu davy, a zásluhou ambiciózneho tímu ľudí TOPFEST svoje portfólio neustále rozširuje. „Každý rok sa snažíme dať dokopy zaujímavú zostavu hudobníkov pre čo najširšie publikum, aj keď sa orientujeme hlavne rockovým smerom. No už teraz avizujem tým, ktorým na TOPFEST-e chýbala tanečná scéna, že rok 2010 to zmení a hádam zostavou, ktorá sa tam objaví, príjemne prekvapíme,“ prezradil nám novinky Dušan Drobný z Agentúry DUNA. Návštevníkom urobia radosť aj headlinery, z ktorých sú už  známi legendárni rockeri Status Quo a tradičná súčasť festivalu Kabát, comeback tu oslávia punkeri IneKafe. „Pribudla aj ďalšia tvrdšia rocková legenda Cavalera Conspiracy a z domácich skupín sa môžu fanúšikovia tešiť na Desmod, Horkýže Slíže, Polemic, Paru a mnohých ďalších, ktorých kompletnú zostavu nájdu na stránke www.topfest.sk, ktorú odporúčam hlavne pre všetky praktické informácie,“ uzavrel šéf obľúbeného hudobného festivalu.

Za málo peňazí veľa muziky. Aj tak možno charakterizovať TOPFEST, ktorý za tých šesť rokov dokázal, že si zaslúži radiť sa medzi najlepšie festivalové podujatia na Slovensku. Preto sa už nevieme dočkať júla, kedy vypukne TOPFEST 2010!

POZOR!

ČOSKORO SÚŤAŽ O LÍSTKY NA TOPFEST 2010!

autor: Boris Hostinský

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.