Zlodejom klepli po prstoch

pred-trestom-neuteciesNaša univerzita sa opakovane stala terčom zlodejov. Jozefa (32) a Kamila (23) z Klokočiny už zadržali. Páchatelia boli obvinení z prečinu krádeže formou spolupáchateľstva a vyšetrovateľ dal podnet na ich vzatie do väzby.


Títo najprv vypáčili mincovník pri kopírke v budove UKF na Triede Andreja Hlinku a zobrali 150 eur. O šesť dní neskôr ukradli z kávomatu na Kraskovej ulici 43 eur. Tým sa však ich vyčíňanie neskončilo. Na Kraskovu ulicu sa začiatkom februára vrátili. „Mincovník kopírovacieho zariadenia úplne vytrhli zo steny. Našli v ňom len niečo cez 20 eur, ale celková škoda bola ďaleko vyššia, až okolo 500 eur,“ spresňuje prorektor pre vzťahy s verejnosťou a sociálne veci UKF Miroslav Tvrdoň. Muži v trestnej činnosti pokračovali. Vlámali sa do ďalšieho mincovníka, tentoraz v areáli nemocnice – v budove katedry ošetrovateľstva, a odniesli si 100 eur.

Pracovníci univerzity si ich všimli na kamerovom zázname z 22. januára. „Rozvešali sme plagáty a prosbu o pomoc uverejnili aj na webovej stránke. Keďže im bolo vidieť do tváre, nebol problém ich vystopovať. Potešilo ma, že ľudia neostali pasívni a že aj študenti pozorne vnímajú svoje okolie,“ povedal prorektor. Momentálne sa tento prípad uzatvára, keďže páchatelia sú známi. M. Tvrdoň oceňuje prácu policajného zboru, pretože konali promptne a profesionálne. Univerzita by podobnej trestnej činnosti chcela do budúcnosti predísť. „Pracujeme na tom, aby bol systém kvalitnejší a bezpečnejší. Prijali sme niekoľko opatrení, rozmiestňujeme bezpečnostné kamery.“

V štádiu vyšetrovania sú aj ďalšie dve krádeže v laboratóriách na Fakulte prírodných vied. Z jedného odcudzili troje laboratórnych váh, z ďalšieho jedny váhy a troje predvážiek. Škoda sa vyšplhala až na 4000 eur.

autor článku a foto: Jana Trebulová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.