Čaro farieb

Biela, čierna, červená, modrá, žltá… Farby nás sprevádzajú počas celého života, žijeme s nimi a v nich. Ovplyvňujú našu prácu, učenie, zdravie, lásku i náladu. Okrem toho majú aj hlbší význam. Prezradia o nás oveľa viac, než si myslíme.

Červená farba je najintenzívnejšia a aj ženy ju rady používajú. Jednak preto, lebo symbolizuje silu, lásku a túžbu, na druhej strane je aj symbolom ženskosti. Jej vplyv využívajú často aj obchody, aby zdôraznili akcie a prinútili zákazníkov rýchlo sa rozhodnúť. Takže ak máte výčitky svedomia, že okrem jedného trička ste nakúpili dve či tri, jednoducho to zvaľte na červenú farbu… Milovníci tejto farby sú kreatívni, fyzicky aktívni, pripravení na zmeny, jednoducho sú ako energetická bomba. A na záver ešte tip pre ženy: 31. decembra odporúčame nosiť červené nohavičky pre úspešnú lásku v novom roku. 🙂

Žltú farbu spájajú s rozumom, šťastím a energiou. Rozveseľuje a na počkanie zlepšuje náladu. Ak vám všetko lezie na nervy, oblečte sa do žltej alebo používajte jej odtiene. Výsledok bude prekvapujúci a úspešný deň je pred vami. Okrem toho používanie tejto farby má jednu užitočnú vlastnosť – rozvíja myslenie. Ak si chcete niečo rýchlo zapamätať alebo sa chystáte na skúšku, napíšte všetko ťažké alebo dôležité na žltý papierik a hneď to máte v hlave.

Upokojiť vás môže zelená farba. Poskytuje bezpečnosť, vyrovnanosť a pokoj. Keďže je symbolom prírody, vo veľkej miere prispieva k harmónii okolo nás. Zabezpečuje sebavedomie a odvahu. Chcete, aby publikum počúvalo iba vás? Zvoľte zelené oblečenie, ktoré pritiahne pohľady. Takže je vhodné aj na prvé rande alebo pri zvádzaní.

Modrá je základným prvkom života. Symbolizuje nielen nádej, vernosť, inteligenciu, spravodlivosť a dôveru, ale aj učenosť, statočnosť a vážnosť. Jej najužitočnejšou vlastnosťou je odhodlaný boj proti nadbytočným kilám. Ak chcete schudnúť, skúste používať niečo modré, napríklad jesť z modrého taniera. Američania dokázali, že používanie modrej žiarovky v chladničke napomáha k strate kíl. Odporúča sa používať ju aj v spálni, napríklad modrá obliečka, navždy zažehná nespavosť. Jej vplyv na naše telo: stres, migréna, vysoký krvný tlak, nervozita = dovidenia!!!

Najpopulárnejšie farby našej planéty majú tiež mnoho významov. Kým biela znamená čistotu, nevinnosť a jednoduchosť, čierna opak. Je najzáhadnejšou farbou, ľudia jej pripisujú mystickosť, tajomnosť, strach a smútok. To ešte ale neznamená, že tí, ktorí nosia čierne šaty, sú zlomyseľní. Jednoducho sa chcú odlíšiť od ostatných a byť zaujímavejší. Čierna farba je vhodná aj na zakrývanie nadbytočných kíl.

Červená, žltá, modrá, zelená, biela….Farby, ktoré dostali obrovský význam v našich životoch. Môžete s nimi vyjadriť i dosiahnuť čokoľvek, čo chcete. Stačí, ak sa s nimi trošku zahráte.

autorka článku: Kitti Halászová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.