Na NUD nebude jediné – nuda!

Koncom apríla a začiatkom mája bude celá akademická Nitra žiť Nitrianskymi univerzitnými dňami. V poradí už ôsmy ročník opäť sľubuje študentom množstvo príležitostí ako sa predviesť a zabaviť.

Svojím spevom budú môcť súťažiaci očariť neoblomnú porotu na „Superstar nitrianskych univerzít”. Iní môžu vyrúbať jeden zo stromov v lesíku pod Zoborom a svojej láske dokázať oddanosť pri „Stavaní mája”. Na „Karnevale v Riu po slovensky” sa predvedú školy a súbory z celého mesta a na „Majálese” sa študenti môžu odviazať pred skúškovým obdobím. Športovci si zmerajú sily o pohár vo futbale, prebehne aj maratón behu a aerobiku. Nad celým podujatím prevzali záštitu rektor UKF Libor Vozár, rektor SPU Mikuláš Látečka a primátor mesta Nitry Jozef Dvonč. Okrem spomínaných – tradičných akcií pribudne aj množstvo ďalších podujatí, ktorých presný zoznam bude čoskoro zverejnený na stránke univerzity.

autorka článku: Soňa Borovská

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.