Na Zobore čistejšie

zapojili-sa-desiatky-ziakov-nitrianskych-skol

Po pol roku od jesenného upratovania sa skutoční milovníci prírody  opäť zišli v plnej zbroji na Jarnom čistení Zobora. S rukavicami a vrecami na odpad čistili všetky značené turistické chodníky v okolí Zobora, Žibrice, Podhorian a Dražoviec.

skupina-smerujuca-na-pyramidu

Štvrtého ročníka sa zúčastnilo vyše 140 dobrovoľníkov. Minulý rok ich bolo 80. „Keďže bolo viac dobrovoľníkov, tento rok sme čistili aj miesta, na ktoré sme sa pred tým nedostali”, prezradil predseda Nitrianskeho horského spolku Patrik Együd.

Dobrovoľníci naplnili odpadom tri veľkokapacitné kontajnery, teda o jeden viac ako minulý rok. Spoločne s organizátormi zdieľame nádej, že raz sa obyvatelia Nitry stretnú pod Zoborom tak, že do vriec na odpad nebude čo hádzať. Štvrtý ročník tejto skvelej  akcie už tradične organizoval Nitriansky horský spolok v spolupráci s CHKO Ponitrie a mestom Nitra. Jarné čistenie Zobora finančne podporil náš partner Nitrianska komunitná nadácia.

autorka článku: Radmila Štelbašská
autori fotografií: Radmila Štelbašská, Michal Lukačovič

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.