Habla espaňol?

UTA sa stal miestom stretnutia zvedavcov a milovníkov hispánskej kultúry.

Umelecké a spoločenské špecifiká španielsky hovoriacich krajín nám priblížil druhý ročník  Dní hispánskej kultúry, ktoré sa konali v Univerzitnom tvorivom ateliéri od 4. do 6. mája. Program v preplnenej miestnosti na Slančíkovej 1 otvorila divadelná hra s názvom Barraca Eslovaca (Výťah), v ktorej predviedli svoje jazykové schopnosti žiaci bilingválnej sekcie Párovského gymnázia. Polhodinové predstavenie zožalo dvojminútový potlesk.

V rámci tejto udalosti mohli zúčastnení ochutnať tapas, tzv. španielsku jednohubku, ktorá je veľmi populárna za Pyrenejami. Mali aj možnosť naučiť sa základy salsy, tanca pochádzajúceho z Kuby, či podujať sa na kurz španielčiny.

autor článku: Zuzana Benková