UKF pretlačila SPU

suboj
Opäť sa potvrdilo, že nitrianske univerzity vychovávajú nielen silné mozgy, ale aj svaly. V rámci NUD sa 3. mája uskutočnil druhý ročník súťaže Armwrestling – Silná ruka nitrianskych univerzít.

Súboj o najsilnejšiu ruku zorganizoval študent Tomáš Kozolka z Katedry ekológie a environmentalistiky UKF, ktorý protivníkov hneď pri príchode trochu vystrašil. trofejA to svojou trofejou z majstrovstiev Slovenska, kde 24. apríla v kategórii mužov do 75kg získal v pretláčaní ľavou rukou prvé miesto. Nikto zo súťažiacich sa však nedal odradiť, naopak, súboj s majstrom bol pre každého výzvou, dokonca sa zapojili aj ženy.

Predchodcom armwrestlingu po minulé roky bol trojboj (benchpress – drepy – mŕtvy ťah) pod názvom Valibuk, ktorý však pravidelne prilákal iba minimum bojovníkov. Do pretláčania sa odváži viac silákov, tohtoročná účasť sa preto vyšplhala až na číslo 14. UKF reprezentovalo 12 súťažiacich, zástupcovia SPU boli iba dvaja.

Po úvodnom vážení a delení do kategórií sa armwrestleri posilnili ponúkaným občerstvením. Dámy majú prednosť, súťaž preto začala kategóriou žien. Zápasy prebehli rýchlo a na prvú priečku sa šikovne prebojovala Lucia Suchá. V tejto kategórii pedagógov, ktorá bola v súťaži novinkou, sa zúčastnili dvaja siláci – docent Vladimír Šutka z katedry telesnej výchovy a športu a víťaz profesor Juraj Hreško z katedry ekológie a environmentalistiky.

spuZ mužov do 80kg, ktorí sa pretláčali pravou rukou, bol najsilnejším Jozef Staroba z SPU, čím zachránil česť svojej univerzity. V kategórii nad 80kg armwrestleri predviedli najťažšie boje, ktoré nakoniec vyhral Jozef Smorek. Perličkou súťaže bol súboj mužov ľavou rukou bez rozdielu hmotnosti, počas ktorého sa utkal aj najľahší (51kg) s najťažším zápasníkom (110kg). Prirodzene, váha zohrala svoju úlohu. 🙂 A ako sa dalo čakať, prvenstvo z celoslovenskej súťaže s ľavačkou obhájil organizátor Tomáš Kozolka.

Víťaz každej kategórie obdržal okrem vecných cien aj zaujímavú trofej a užil si záujem médií a fotografov. Všetci zúčastnení sa aj napriek občasnému zdržiavaniu zhodli na výbornom priebehu súťaže a už sa tešia na budúci ročník. Dovtedy však treba makať, makať a makať…

.

Svoju silu ukázali aj členovia redakcie Občasu nečasu, ktorí obsadili všetky tretie priečky. Dominika Babulicová v kategórii žien pravou rukou bez rozdielu hmotnosti, Jozef Rybár medzi mužmi do 80kg pravou rukou a Boris Hostinský v kategóriách mužov nad 80kg pravou rukou a mužov ľavou rukou bez rozdielu hmotnosti. Takže pozor na nás, radšej nám neodmietajte vyjadrenia. 😉

.

Do súbojov sa zapojili aj pedagógovia.
Tieto cenné trofeje motivovali súťažiacich k výkonom.
Medzi tvrdými chlapmi zažiarili aj ženy. ;)
Medzi tvrdými chlapmi zažiarili aj ženy. 😉

autor článku: Boris Hostinský
autor foto: Jozef Rybár