Hľadali sme JOB snov

hladali-sme-job-snov-bez-popiskuVeľtrh práce Job Expo už tradične ponúka prehľad slovenského a európskeho trhu práce. V čom bol ročník 2010 výnimočný a aké možnosti priniesol našim študentom?
.

Projekty UKF

Jedno zo 150 stanovíšť patrilo aj našej univerzite. Jej zástupcovia prezentovali dva nové projekty. Prvý z nich mal názov „Virtuálna fakulta – Dištančné vzdelávanie na Fakulte sociálnych vied a zdravotníctva UKF”. Jeho cieľom je vytvorenie podmienok a realizácia dištančného vzdelávania prostredníctvom virtualizácie fakulty. Ďalšímpavilon-praskal-vo-svikoch projektom bola „Tvorba a akreditácia bakalárskeho študijného programu Kariérové poradenstvo na FSVaZ”. Jeho konečným zámerom je propagácia, príprava a realizácia prijímacieho konania na daný bakalársky program.

Ponuky pre študentov

Zastúpenie mali aj agentúry sprostredkúvajúce brigády, sezónne práce i zamestnania na trvalý pracovný pomer. Z najznámejších sa predstavili Brigádnici, Trenkwalder, Profesia a Index Nosluš. Okrem rozdávania letákov a odkazovania na ich webové stránky uchádzačom často neposkytli praktické informácie či konkrétne voľné miesta. Tie ponúkali skôr samotní zamestnávatelia. Jednou z nich bola aj pracovná možnosť Kúpeľov Lúčky, ktorá by možno oslovila budúcich absolventov fyzioterapie (viac info v redakcii ON).

Záujem vzbudil aj Európsky úrad pre výber pracovníkov (EPSO), ktorý informoval o výhodách zamestnania v inštitúciách EÚ. Uprednostňuje prekladateľov, tlmočníkov a právnych lingvistov. Poskytuje však aj veľké množstvo príležitostí administratívnym pracovníkom.

Veľtrh spestrili aj prezentácie spojené s diskusiou na témy: ako si nájsť správne povolanie, prijímací pohovor a príprava naň. Odborní partneri Job Expo 2010 zabezpečili aj overovanie úrovne počítačových a jazykových zručností a zisťovali predpoklady pre výkon povolania. Sieť EURES Slovensko predstavila úsilie o zvýšenie informovanosti občanov EÚ v rôznych oblastiach života.

najvacsi-veltrh-prace-v-historii-slovenska1

Postreh redaktoriek

Hľadali sme job snov, ale našli sme len firmy, ktorým nešlo ani tak o zníženie nezamestnanosti na Slovensku, ale skôr o vlastné zviditeľnenie sa na trhu.

autorky článku: Jana Trebulová, Sabína Nagyová
autorka foto: Sabína Nagyová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.