IRŠ úspešné na Rádiorallye 2010

radio-rallyePrešovské internátne rozhlasové štúdio PaF koncom marca hostilo vysokoškolské amatérske rozhlasové tímy, ktoré sa zapojili do celoslovenskej súťažnej prehliadky tvorby internátnych rozhlasových štúdií Rádiorallye 2010. IRŠ pod Zoborom prinieslo diplomy.

Hlavným organizátorom podujatia bola Slovenská spoločnosť elektronikov, odborným garantom Slovenský rozhlas. Sily si v simulácii živého vysielania a novinárskej pohotovosti zmeralo desať rádií. Šiesty ročník súťaže internátnych rozhlasových štúdií sa tento raz presunul na východ Slovenska a zástupcom našej univerzity priniesol tri diplomy. IRŠ-kári pod Zoborom získali dve prvé miesta, a to za trikovú nahrávku Requiem for my dream a ďalšie za neobyčajné hudobné záznamy. Za mimoriadne invenčný prístup k živému rozhlasovému vysielaniu bola ocenená Elena Poleková. „S výsledkami sme spokojní, pretože v týchto kategóriách sa umiestňujeme už niekoľko rokov. Škoda len, že neuspeli ostatné nahrávky, na ktorých sme pracovali všetci spoločne,” vyjadril sa vedúci IRŠ pod Zoborom Tomáš Juríček. Postup na medzinárodnú prehliadku fonoamatérov CIMES 2010 získalo domáce PaF, ktoré sa stalo najúspešnejším kolektívom a celkovým víťazom súťaže. „Vieme, čo sme robili zle, a budúci rok to môžeme napraviť,” dodal na záver líder internátneho rádia.

autor: Andrea Mačošková