Deň výtvarníkov

navstevnici-v-rukach-odbornikovPočas NUD si na svoje prišli i milovníci výtvarného umenia.  Za podpory študentského parlamentu a niekoľkých sponzorov sa uskutočnil šiesty ročník výtvarného workshopu.

Návštevníci si svoje zručnosti mohli vyskúšať v rôznych odvetviach. 28. apríl bol jednou zo skvelých príležitostí, kedy ste si mohli vlastnoručne pripraviť drskladanie-papierovych-ruziciek-2obné prekvapenia pre vašich blízkych. Vďaka viacerým stanovištiam bol výber výtvarných techník dostatočne pestrý. Na starosti ich mali nielen študenti výtvarnej výchovy, ale i budúci biológovia a architekti, ktorí sa výtvarnému umeniu venujú len vo voľnom čase.

Fantázii sa medze nekládli. Vyrábali sa šperky z rozličných materiálov, ako drevo, hlina, koráliky atď.. Skladali sa papierové ružičky, ťavy, fajky a kto mal chuť a hlavne trpezlivosť, mohol si dať vyhotoviť vlastný portrét či karikatúru.

malba-na-hodvab

Prostredníctvom špeciálnych farieb si mohli účastníci vyskúšať maľbu na sklo, textil a hodváb. Umelci sa rozhodli o spestrenie našich nudných chvíľ strávených v internátnych študovniach, a tak staré ošúchané stoličky dostali novú podobu.skladanie-papierovych-ruziciek

Papierovému drakovi hralo do kariet i počasie. Hrejivé slnečné lúče v sprievode príjemnej hudby a uvoľnenej nálady sa kombinovali s množstvom talentovaných výtvarníkov. Ak ste tohtoročný workshop vynechali, určite si svoju absenciu nahraďte pri prvej možnej príležitosti. Budete bohatší nielen množstvom šperkov a ozdobných fliaš, ale aj nezabudnuteľnými zážitkami.

autor článku a foto: Sabína Nagyová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.