Budíček pre telo a zdravie

„Jeden krok vľavo, dva vpravo. Ruky hore a pálime kalórie!” Aj toto by mohol byť slogan už siedmeho ročníka maratónu v aerobiku, ktorý sa 28. apríla konal v rámci Nitrianskych univerzitných dní vo veľkej telocvični v budove na Triede A. Hlinku.

Napriek tomu, že športové vyžitie je medzi študentmi oboch univerzít populárne, na tohtoročný maratón v aerobiku sa prihlásil menší počet cvičencov. Nižšia účasť ale neznamenala zníženie kvality aerobiku. Práve naopak. Účastníci po registrácii dostali číslo, ktoré okrem označenia slúžilo aj ako symbol kapitulácie. „Koľko vydržís, toľko cvičíš. Tentokrát nebudeme vyhadzovať ľudí my, ale vy sami sa rozhodnete, či pokračujete alebo nie,” vysvetlila odborná gestorka podujatia doktorka Nora Halmová. Takže tí, ktorí tempo aerobiku už nezvládli, jednoducho si zložili číslo a mohli odísť.

Päťhodinová súťaž, ktorá pozostávala z rôznych druhov aerobiku (zumba, tae-bo, body styling či mix aerobik), vyvrcholila 30-minútovým finále, kde si sily a vytrvalosť zmerali tí najlepší. K lepšiemu výkonu prispeli aj dievčatá rozdávajúce energetické nápoje Red Bull a organizátori s műssli tyčinkami. Ako každá súťaž, aj táto skončila vyhodnotením výkonu a víťazi finálneho boja boli odmenení tričkami a permanentkami do fitka. Prvé miesto obsadila študentka 3. ročníka Patrícia Révayova, česť mužov zachránil druhák Richard Boroš a na tretiu priečku sa postavila prváčka Diana Šimoneková.

autorka článku: Kitti Halászová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.