Ľudský potenciál – základ systému

logo_nudPresné načasovanie, vzájomná súhra a synchronizácia všetkých členov tímu, kde každý pracuje na jednej úlohe, cieli, a to ísť dopredu. Aby sme sa my mohli blázniť, iní nám už rok vopred pripravujú úrodnú pôdu. Členovia študentského parlamentu UKF (ŠP) si vedia rozdeliť úlohy. Na organizáciu NUD sme sa opýtali podpredsedu ŠP Bc. Miroslava Tvrdíka.

NUD patria medzi akcie, kde je podstatné stanoviť si cieľ a kráčať za ním. „Nevyhnutnosťou pre minimálny výskyt neočakávaných prekvapení, ale hlavne pre spokojnosť nás všetkých na jednotlivých študentských podujatiach je predovšetkým predbežné plánovanie skoro rok vopred,” oboznámil nás Miroslav Tvrdík. Harmonogram programu pripravuje aj škola. Do organizácie je zapojený celý parlament, čo predstavuje približne 25 ľudí. Dôležitejšie veci má na starosti predsedníctvo parlamentu. Podpredseda parlamentu prezradil: „Pomáhajú aj priaznivci, kamaráti, všetci tí, ktorí nemajú problém pracovať pre školu.”

Každý člen parlamentu má na starosti určité úlohy, ktoré je potrebné pre tú danú akciu zabezpečiť. V rámci NUD je nutné uvedomiť si priebeh množstva akcií v krátkom časovom rozpätí, a teda vedieť sa vyhnúť opakovaniu účinkujúcich a za každým pripralogo-ukfviť logo-spupestrý program tak, aby nenudil a neodrádzal študentov od účasti. Dostatok síl musia vyslanci parlamentu vydať osobitne na športových podujatiach, kde pomáhajú s hladkým priebehom akcie našim pedagógom, ktorí sa inak snažia o zabezpečenie podujatia sami. „Na učiteľských akciách veľký vplyv nemáme, pokiaľ však ide o našu vlastnú akciu, áno,” poznamenal Miroslav Tvrdík.

Zabezpečenie celých NUD je po finančnej stránke vždy náročné. Peniaze sa získavajú zo sponzorských darov, značnou čiastkou prispieva univerzita. Finančné prostriedky sa dajú nadobudnúť aj po schválení rôznych projektov a grantov. Zástupca šéfa parlamentu dodal:„Ľudský potenciál je tu naozaj dôležitý.” A to hovorí za všetko.

autor článku: Andrea Mačošková

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.