Anime – to nie sú len pokémoni

bokura-ga-itaBokura ga ita, romanticko-komediálne anime, dĺžka epizódy: 25 min., počet epizód: 26, Japonsko, 3. júl 2006 – 25. december 2006 (Chiba TV, KBS, Tokyo MX, True Vision), autor: Yuki Obata.

Čo vám napadne pri slove „anime”? Väčšine pokémoni, ktorí sa svojho času stali veľkým strašiakom rodičov, alebo kreslené postavičky s veľkými očami a nadprirodzenými schopnosťami. Túto mienku vám vyvráti Bokura ga ita, alebo inak – Boli sme tam.

bokura-ga-ita1Dvaja hlavní hrdinovia tohto anime, Nanami a Yano, sú stredoškolskí študenti. Nie sú ničím výnimoční či iní. Celý príbeh je o ich vzťahu. O minulosti a budúcnosti, o súvislostiach a nových udalostiach. Divák sa ľahko vcíti do role postavy, pretože situácie a scény z tohto anime sú všetkým akosi povedomé. Ako vystrihnuté zo života každého z nás. Ich životné príbehy ukazujú, že všetko má svoj začiatok aj koniec, príčinu aj následok. Do toho sa pletie príjemný uvoľnený soundtrack. Nie je to klasika ako od Rosamunde Pilcherovej, pri ktorej viete koniec ešte predtým, než začnete pozerať. Bokura ga ita je prekvapivé, humorné, smutné aj dojemné. Je to anime, ktoré si bežný človek pod týmto slovom nikdy nepredstaví. Je to tzv. „slice-of-life” (alebo „kúsok zo života”) žáner. Preto sa nemožno čudovať, že chytí od prvej epizódy. Postavy majú jemné línie a veľké okrúhle oči. Črty tváre sa v niektorých momentoch zámerne vynechávajú na umocnenie dôležitého detailu.

Toto anime je označované za shoujo, čo znamená, že je hlavne pre dievčatá, no svoje miesto by malo nájsť u všetkých romantikov.

autorka článku: Zuzana Benková
zdroj foto: foroanime.com

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.