Septembrový Októberfest

„Nech neprší, prosím!” hovorili si všetci, študenti, organizátori, účinkujúci. Modlitby zabrali a hoci sa nad Drážovskou cestou pôvodne mal podľa Perinbabinho plánu spustiť lejak, ostalo len pri miernom mrholení. Októberfest, minifestival organizovaný univerzitou, má byť akousi nostalgickou pripomienkou letných hudobných festivalov. Na nich sa však vypije určite menej čaju s rumom i vareného vína a viac piva.

„No čo, jaká bola Zdena?” spýtal sa ma cestou do mesta jeden podgurážený kolega, ktorý si tohtoročný Októberfest, ktorý sa trochu netradične konal v septembri, nechal ujsť. Odpovedala som mu zdvihnutým palcom a pokračovala v ceste. Hoci Zdenka Predná bola jasným headlinerom, zúčastniť sa oplatilo aj kvôli ďalším účinkujúcim. Nevraviac o tom, že keďže sa konal 29. septembra, bol ideálnou príležitosťou pre všetky Mišky a všetkých Michalov osláviť svoj sviatok.

Rockovo nás naladila mladá nitrianska kapela Extense či skupina Alalya, ktorí sa osvedčili aj na minuloročnej Superstar nitrianskych univerzít. Ich vystúpenia „prilákavali” čoraz viac študentov, a tak sa nás tam zišla pekná kôpka. O ešte väčšiu zábavu sa postarala aj skupina Smola a hrušky, ktorá zahrala aj pesničky z najnovšieho albumu Kameň, papier, nožnice. A potom, konečne sme sa dočkali, prišla aj Zdenka so svojou skupinou a koncentrácia dobrej nálady na meter štvorcový sa zdvojnásobila. Zaspievali sme si, zatancovali, zakričali, zatlieskali, zazdenkovali.

„Budeme hrať dovtedy, kým neprijdu policajti,” povedala pri vystúpení. No, muži zákona síce neprišli, ale bolo jasné, že akcia má časovo obmedzené trvanie. Viacerí z nás by nenamietali, keby vystúpenia trvali až do rána, ale ako sa hovorí v známej pesničke: „Keď to nejde, tak to nejde…” Zábava teda po skončení festivalu pokračovala v uliciach Nitry a v študentskej Pife.

autorka článku: Hana Justová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.