V Asociácií doktorandov Slovenska chýbajú technici a prírodovedci

Riešenie komplikovaných podmienok pre výskumnú činnosť hľadajú doktorandi aj prostredníctvom zoskupovania sa do Asociácie doktorandov Slovenska (ADS). Počet záujemcov o členstvo je však prekvapivo nízky.

ADS je organizácia zastrešujúca záujmy a snahy o zlepšenie študijných podmienok doktorandov všetkých vysokých škôl a univerzít v SR. Vzhľadom na nevyrovnaný počet doktorandov na jednotlivých študijných odboroch prichádzajú mladí vedci o možnosti navzájom sa spoznávať a komunikovať na potrebnej úrovni. S návrhom zlepšenia prichádza Gabriela Pleschová, predsedníčka ADS. Podľa nej práve táto organizácia, najmä však regionálni koordinátori, môžu pomôcť odstrániť zbytočné bariéry. Ich úlohou je predovšetkým organizovať pre doktorandov školenia, semináre a neformálne stretnutia.

V súčasnosti sú členmi ADS študenti III. stupňa medicínskych, právnických a spoločenskovedných odborov, asociácia by však uvítala aj doktorandov technikov, prírodovedcov a iných odborníkov.

autorka článku: Zuzana Staníková

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.