Editoriál 03/10

janka-ociAj keď žijeme vo svete plnom stresu a nezvládnuteľného pracovného nasadenia, ešte stále si mnohí z nás myslia, že psychológov a psychiatrov vyhľadávajú len vyšinutí cvoci. Tento názor navyše prezentujú médiá a hrdinovia našich obľúbených kníh. Majú však pravdu? Veď aj my, študenti, kŕmiaci sa predstavami o našej nezraniteľnosti a moci nad sebou môžeme naraziť na svoje citlivé a dosiaľ neobjavené miestečko. Možno stačí kombinácia veľkého množstva skúšok a krátkej (či odfláknutej) prípravy na ne alebo nevysvetliteľná obava z vyučujúceho. Vyústením je strach, nevoľnosť, rezignácia. Alebo najhoršie, všetko v jednom. Príklady nemusíme hľadať ďaleko, dôležité však je, ako sa s tým vyrovnáme. Často nestačí úsmev, spánok či naladenie sa na pozitívne vlny. A vtedy by sme si mali spomenúť na ľudí z radov odborníkov, ktorých jediným cieľom a úprimnou snahou je pomôcť nám. Ušľachtilé! Práve o nich a o vysokoškolskej psychologickej poradni (ale aj o mnohých ďalších zaujímavostiach) sa môžete dočítať v novom vydaní časopisu Občas nečas. Veď zápočty a skúšky sú za dverami a potknúť sa môže každý…

Preto vám za celú redakciu želám, aby ste si nerobili ťažkú hlavu ani z najväčších prekážok, na ktoré natrafíte. Naopak, tešte sa z maličkostí. Napríklad aj z nového Občasu nečasu, ktorý držíte v rukách.

Príjemné čítanie!

Jana Trebulová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.