Festival VYSOKÉ HORY NITRA 2010 je už za nami

4-rrajchl-ebalaz_strazca-divocinyV poradí už piaty ročník festivalu Vysoké hory Nitra sa uskutočnil v sobotu 20. novembra na Mestskom úrade v Nitre. Organizátor, ktorým je Nitriansky horský spolok (NHS), pripravil opäť pútavú prehliadku filmov i prezentácií o horách a cestovaní. Uviedli ich známe osobnosti ako napr. Igor Koller alebo Maroš Šajnoha, tiež autori z Nitry a okolia, ale aj ďalší zo Slovenska a ČR.

Nechýbali ani dva filmy oceňovaného filmára Pavla Barabáša. 3-strazca-divocinyNa festival s voľným vstupom prúdili od rána stovky milovníkov prírody, hôr a cestovania. Spolu sa ho počas dňa zúčastnilo približne 800 ľudí. Okrem filmov a prezentácií si prezreli tradičnú výstavu fotografií a viacerí z nich si z bohatej tomboly odniesli domov hodnotné ceny.

Po štvrtýkrát bola v rámci festivalu realizovaná Anketa diváka. Návštevníkov tento rok najviac zaujal film „Strážca divočiny” tvorcov Roberta Rajchla a Erika Baláža. Zaradili sa tak k predchádzajúcim víťazom, ktorými boli J. Kopold, Z. Demján a V. Beránek. Autorskú dvojicu prírodopisného filmu odohrávajúceho sa v tatranskej Tichej doline zastupoval R. Rajchl. V súvislosti s festivalom a diváckym ocenením uviedol: „Sme radi, že nás organizátori do Nitry pozvali. Festival bol výborne zorganizovaný. Víťazstvo v ankete nás veľmi teší, vážime si to.”

Predseda NHS Patrik Egyud v závere festivalu vyjadril spokojnosť s jeho priebehom, účasťou i programom. Ukončil ho slovami: „Je to neskutočné, ale festival, ktorý sa nám napriek neľahkej dobe podarilo znovu pre vás zorganizovať, je už za nami. Ďakujeme, že ste prišli a tešíme sa na vás o rok, v novembri 2011.”

Viac informácii o festivale je možné nájsť na festivalovej web stránke www.vysokehory.nihos.sk.

1-festival-vhn-2010_dzabadal

autor: tlačová správa VHN
autori foto: Robert Rajchl / Erik Baláž – www.arollafilm.com , D.Zabadal

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.