DOD v parlamente alebo Ako sme všetci veselí, keď za nami prídu voliči

fotoreportaz_1Sulík zabával mladších návštevníkov, Bugár novinárov. V niektorých kluboch politických strán prevládala až príliš dobrá zábava, inde zase nervozita. Tak vyzeral deň otvorených dverí v priestoroch NRSR v hlavnom meste.

Ak ste pozorne čítali noviny či počúvali rádio, postrehli ste aj pozvanie na návštevu slovenského parlamentu. Pre zvedavých Slovákov boli sprístupnené obe budovy národnej rady: tá historicky staršia, na Župnom námestí, ale aj tá, čo sa týči poniže hradu na námestí Alexandra Dubčeka. Celá akcia prebiehala pomerne pokojne, nezaobišla sa však bez dobre známeho pochodu  príslušníkov Slovenskej pospolitosti. Pri vchodoch oboch budov návštevníkov čakala priam nekonečná kontrola (museli ste odovzdať kabelky, plecniaky a prejsť cez detektor kovov presne ako na letisku), okrem iného však aj občerstvenie zadarmo. Sprístupnené boli takmer všetky miestnosti, od kancelárií, cez výbory, kluby, až po všetky rokovacie sály.

Igor Matovič, poslanec z hnutia Obyčajní ľudia, rozdával na chodbe pexesá a knižky pre deti, vtipkoval s okoloidúcimi mládežníkmi a fotografovaniu sa takisto nebránil. Najviac zo všetkých prekvapil predseda strany Most Híd Béla Bugár, a to svojím nenúteným vtipkovaním a prijemným vystupovaním. Sťažoval sa len na blesk z amatérskych fotoaparátov, napriek tomu nikomu spoločnú snímku neodmietol.

Čo ma však nemilo prekvapilo, boli tie nekončiace rady ľudí a masy pri hlavnom vchode, s ktorými som však mohla rátať. Tak na záver: „misia” splnená, čo-to som zachytila a tu je výsledok.

autorka článku a foto: Petra Böhmerová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.