Festival VYSOKÉ HORY NITRA 2010

vhn2010_baner0320. 11. 2010, veľká sála Mestského úradu, Štefánikova 60, Nitra

V sobotu 20. novembra 2010 od 9:00 hod. sa na Mestskom úrade v Nitre, pod záštitou primátora mesta Nitry Jozefa Dvonča, uskutoční v poradí už piaty ročník festivalu Vysoké hory Nitra. V spolupráci s partnermi ho organizuje Nitriansky horský spolok.

Účasť v programe prisľúbili viacerí známi a zaujímaví hostia, ktorí predstavia svoje cestovateľské zážitky spracované do pútavých filmov a prezentácií. vysoke-hory-nitra-2009Sprievodnými akciami sú tradične výstava fotografií od rôznych autorov a od r. 2008 aj „detský piatok” realizovaný spoločne so Správou CHKO Ponitrie s filmami a prednáškami zameranými na ochranu prírody. Rovnako tento rok nebude chýbať ani kvalitná tombola o hodnotné ceny.

„Festival Vysoké hory Nitra je vďaka podpore sponzorov zabezpečený tak, že vstup je voľný,” uvádza člen organizačného tímu Miroslav Kučera. Zároveň dodáva: “Príďte do Nitry stráviť príjemnú sobotu, všetci ste srdečne vítaní.”

Viac informácii o festivale je možné nájsť na festivalovej web stránke:

www.vysokehory.nihos.sk

O festivale:

Festival sa po prvýkrát uskutočnil v novembri 2006 a hneď zaznamenal značný ohlas  verejnosti. Navštívilo ho približne 700 ľudí. Podobný záujem nielen stále trvá, ale sa aj zväčšuje. Z toho je evidentné, že i na „dolniakoch” je záujem o filmy, fotografie dokumentujúce prírodu, hory v SR i zahraničí a aktivity ľudí v nich. Festivalu sa doteraz prostredníctvom svojich filmov alebo priamo zúčastnilo mnoho známych a zaujímavých hostí. Boli to napr. Pavol Barabáš, Jozef Kopold, Zoltán Demján, Viktor Beránek, ďalej Martin Gáblik, Vladimír Linek alebo Pavol Ondrejovič alias Becko. Predstavilo sa mnoho ďalších cestovateľov a horolezcov z Nitry, nitrianskeho regiónu, celého Slovenska, ale aj z Čiech.  V rámci festivalu sa od 2. ročníka (r. 2007) realizuje i Anketa diváka, v ktorej návštevníci hodnotia všetky filmy a prezentácie. Doterajšími víťazmi sa stali J. Kopold, Z. Demján a V. Beránek.

J.Kopold s organizátormi
J.Kopold s organizátormi

autor článku: tlačová správa NHS

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.