Nové kvalitné priestory pre študentov, 1.časť

sd_zoborNový akademický rok so sebou priniesol aj zmenu niektorých priestorov. Prerábalo sa, sťahovalo, vytváralo nové a výsledkom je opäť lepšia ponuka pre študentov.  Patríte k tým šťastlivcom, ktorí obývajú izby Hospodárskej budovy ŠD Zobor? Určite ste si všimli, že konečne vykonali úpravy izieb aj v tejto časti a počas prázdninových mesiacov došlo k výmene radiátorov.

konecne-tomu-na-hospodari-vykurime-doslova„Realizácia výmeny začala koncom júna a v júli už bola ukončená,“ prezradila nám Klaudia Ábelová zo sekretariátu ŠD Zobor. My, študenti, sme sa tak vyhli nepríjemnostiam, ktoré sa s podobnými renováciami spájajú, keďže v tom čase už väčšina z nás opúšťa internát. „Výmenu sme vnímali veľmi pozitívne. Často sme tu mali problémy s reguláciou teploty,“ posťažovala sa študentka ubytovaná na Hospodári. Keďže budova nepatrí k majetku UKF, zmeny na izbách sa nemôžu vykonávať v pravidelných intervaloch ako na hlavnej budove. Renovácie sa tu totiž nehradia z peňažných prostriedkov UKF. Komu teda za vynovenie izieb vďačíme?„Všetky rekonštrukčné práce uhradilo SPU v Nitre, nakoľko budova na Hospodárskej ulici je ich majetok. Okrem bežných údržbárskych prác, ktoré vykonávame my,“ odpovedala Ábelová.

Rekonštrukcia sa dotkla všetkých izieb Hospodáru a keďže sa pomaly začína obdobie pravidelného vykurovania budovy, tieto pozitívne úpravy už začíname oceňovať.

autorka článku a foto: Sabína Nagyová
titulná fotka: ukf.sk

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.