Nové kvalitné priestory pre študentov, 2.časť

posilnovacia-cast-fitstudiaNový akademický rok so sebou priniesol aj zmenu niektorých priestorov. Prerábalo sa, sťahovalo, vytváralo nové a výsledkom je opäť lepšia ponuka pre študentov. Zvuky padajúcich činiek v Hospodárskej budove ŠD Zobor sú už minulosťou. Posilňovňa, ktorá tam bola doteraz, sa presťahovala do nových priestorov.

Tie, ktoré za sebou zanechala, sa zrekonštruovali a budú slúžiť FS Ponitran a svoje miesto tam bude mať aj Atikus a skupina Zhluk. Hospodár zažíva zmenu aj v odsťahovaní Lumen-u a  pracovnej agentúry, ktorá tam donedávna sídlila. Tieto priestory, ako nám povedala riaditeľka Machavová, budú prispôsobené na skvalitnenie ubytovania študentov.posilnovacia-cast-fitstudia

Na ŠD Nitra, kam sa posilňovňa sťahovala, v lete došlo vďaka financiám univerzity k prerábke starej strojovne a kaviarne Pulzo na krásne priestory pre nové fitštúdio. Vedúca katedry telesnej výchovy a športu doktorka Halmová nás ochotne previedla celým objektom. K dispozícii je teda nové fitnes štúdio, ktoré už na prvý pohľad pôsobí veľmi príjemne, vkusne a profesionálne. Veľkou výhodou je jeho poloha. Keďže je priamo na internáte, všetci máme doň blízko a nemusíme absolvovať rôzne vzdialenosti, čo býva najčastejší dôvod necvičenia. Centrum sa skladá z dvoch častí. Prvú tvoria stroje presunuté z Hospodára, ktoré sú doplnené o nové zariadenia, takže návštevník má teraz možnosť precvičiť každú svalovú partiu. Druhou časťou štúdia je plocha slúžiaca na aerobik, zumbu a podobné cvičenia, ktoré sú sprevádzané hudbou z kvalitných reproduktorov.

Štúdio slúži nám všetkým – študentom, pedagógom, ale aj verejnosti. Celý týždeň v ňom prebieha výučba KTVŠ. Čas pre ostatných študentov je prioritne každý deň od 18.00 do 21.00 h. Centrum je možné využívať aj v iný čas, a to po vzájomnej dohode s technikom. Jeho úloha je aj poradiť študentom, ako správne cvičiť. Pri zariadeniach sa navyše nachádza obrazová inštruktáž, ktorá presne definuje, na čo ktorý stroj slúži. Možnosti športovať sa teda opäť rozšírili, treba už len zobrať na plece uterák a spraviť za symbolickú sumu niečo pre svoje zdravie.

priestor-pre-skupinove-aerobne-cvicenia

autor článku a foto: Jozef Rybár

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.