XXL opätky knokautujú zdravé nohy

xxl-opatky-knokautuju-zdrave-nohy-bez-popisku-1

Milé spolutrpiteľky, mysleli ste už niekedy na zdravie vašich nôh? Po prednáške na Hodžovej nasleduje ďalšia na Dražovskej. Vysoké opätky síce pôsobia elegantne, sexi a tiež dodajú aj štipku sebavedomia, ale urobiť takýto kus vzdialenosti na opätkoch by dalo zabrať aj Cindy Crawfordovej a jej dlhým nohám. Ak si myslíte, že skrátenie cesty vďaka MHD vám pomôže, ste na omyle. Pozrime sa na výhody a nevýhody v súčasnosti „in” obuvi.

Vhodná obuv by mala spĺňať niekoľko zásadných pravidiel. Topánky majú byť ohybné, so správnou podošvou, s vhodným strihom, z kvalitného materiálu a hlavne by mali byť na adekvátnom podpätku. Zo zdravotného hľadiska sa na bežné nosenie pre dámy odporúča výška opätkov od 3 do 4,5 cm. Podľa týchto údajov by sme sa mali vzdať aj našich milovaných balerínok. Neodporúča sa nosenie topánok bez opätkov, pretože váha celého tela dopadá práve na pätu, a tým sa príliš zaťaží.

Pozrime sa na výhody XXL opätkov

Okrem toho, že vám opticky predĺžia nohy, vám „masírujú” aj sebavedomie. Musíte totiž uznať, že nič nepoteší viac, než uznanie v podobe mužských pohľadov. Je dokázané, že u vyše 90% mužskej populácie dokážu opätky naštartovať „fantáziu hormónov”. Máte kilá navyše? Žiaden problém. Nepotrebujete drastickú diétu v podobe hladovky. 10-centimetrový opätok to za vás hravo vyrieši.

A čo nevýhody? xxl-opatky-knokautuju-zdrave-nohy-bez-popisku-2

Otrepaná fráza: krása nie je všetko. Byť zvodná je pre vás nadovšetko dôležité? Uvažovali ste už niekedy nad tým, aké dopady na vaše zdravie bude mať čerstvo kúpený trendový kúsok vo vašom topánkovníku? Určite vám nie je neznámy pocit boľavých, spuchnutých nôh, kedy každý jeden krôčik sprevádzajú nepríjemné pálivé pocity chodidla. Netreba predstaviť ani scénu, kedy vás zo spánku prebudia boľavé kŕče v lýtkach. Čím to bude? Áno, môže ísť o nedostatok magnézia, ale rovnako ich môže spôsobovať i nevhodná obuv. Ak sa už dlhodobo nedokážete zbaviť „šteklov”, nečudujte sa, ak sa na vašich nohách objavia výrastky a rôzne zmeny tkaniva v ich okolí. Nosením topánok s nadmernými podpätkami si trúfate na bolesti chrbtice, kŕčové žily, poškodenie kĺbov a hlavne na skrátenie lýtkových svalov.

Odporúčania

Dôležité je, aby ste obuv striedali, a, ak  je možné, stále majte poruke náhradnú. Ak uprednostňujete topánky s podpätkami vyššími než 4 cm, snažte sa, aby ste v nich netrávili veľa času. Nezabúdajte ani na cvičenia zamerané na uvoľnenie lýtkového svalstva. Výber je len na vás. Budete zvodné, chudé a vysoké vďaka opätkom a stavíte do hry vlastné zdravie alebo radšej zvolíte príležitostnú eleganciu? Pouvažujte. Potrebujete si kaziť zdravie vašej chrbtice chôdzou na vysokých opätkoch alebo vám stačia aj dlhé hodiny strávené nad počítačom a seminárkami? Ani jedna z možností nie je výhodnejšia, ale písaniu seminárnych prác sa asi na UKF nevyhnete. 🙂

autorka článku: Sabína Nagyová
zdroj foto: tvnoviny.sk

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.