Hodinkofili medzi nami

Hodinky Chopard sa vyrábajú od roku 1860Hodinkofil – človek obľubujúci krásne hodinky. Laická definícia novej mánie. Shopoholizmus so sebou prináša aj iné úskalia, ako iba míňanie ťažko zarobených eur v kvalitných obchodoch. Postupne sa vyvíjajú aj jeho ďalšie formy, jednou z nich je aj hodinkofilizmus ako reálny syndróm.

„Ježíííííš, tie sú krásne!” vytrhlo ma z myšlienok asi pred dvoma rokmi. Dve dievčatá, stojace pred výkladom obchodu, sa nevedeli nabažiť výberu hodiniek. Vtedy som prevrátila očami. Ďalšie nákupné maniačky. Ale predsa len mi to vŕtalo hlavou.

Kamarátka si pred časom založila internetový obchod – kabelky, topánky, šaty na každú príležitosť – úplne všetko, čo si ženské oko zažiada. Aj hodinky, nádherné, vykladané krištálikmi, s koženými či umelými náramkami, v rôznych farbách a tvaroch. Jediné, na čo som ani pozrieť nechcela, bola cena. Paradoxne, práve to možno spôsobilo môj záujem. Alebo závislosť?

Uznajte, 10€ za hodinky podľa mojich predstáv. A tak som si kúpila prvé, potom druhé, tretie a dnes moju zbierku tvorí 25 kúskov. Áno, tiež som hodinkofil. Nie všetky však boli také lacné. Niektoré sumy ani nahlas nevyslovujem. Pre istotu. Napriek tomu si hodinky na ľuďoch všímam a aj sa o nich rozprávam. Zaujímavé je, že viac hodinkofilov je medzi mužmi. Zvyčajne pracujú na vyšších pozíciách, čo z toho už priamo vyplýva, lebo ľudia na postoch manažérov či riaditeľov podnikov musia dbať o svoj zovňajšok a hodinky sú znakom dobrého vkusu, samozrejme, ak človeku sedia. Na druhej strane je fakt, že nosiť hodinky ako Roger Federer či Maria Šarapovová chce trošku tučnejšie konto.

Dizajnérska hračka od Sony Ericsson

Sú ľudia, ktorí nosia jedny hodinky celý život, a to nie kvôli lakomstvu, ale naozaj kvalitné hodinky sa dokonca dedia. Značky, ktoré takéto hodinky vyrábajú, sú Omega, Rolex, TAG HEUER, Swatch alebo Tissot. Takisto veľa módnych domov podľahlo „neohodinkománií” –  Nina Ricci či Calvin Klein. My, bežní smrteľníci, sme trošku menej nároční. Vieme sa tešiť z malej gumenej hračky, ktorá sa stala módnym hitom za babku, aj z darčekov od rodičov za niekoľko sto eur. Hodinky vždy potešia a ak aj vkusne vyzerajú, sú pohladením pre dušu.

autorka článku: Alžbeta Pavlovičová
zdroj foto: zlatnik.sk, mobilmania.sk

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.