Návšteva kina môže byť životu nebezpečná

navsteva-kina-moze-byt-zivotu-nebezpecna-bez-popisku

Ak máte chuť ísť do kina, tak neváhajte, obetujte tých niekoľko eur a vyrazte ihneď. Nečakajte, kým bude akási akcia a lístky zoženiete lacnejšie. Tak znie moja skromná rada.

.

Prvým dôvodom je, že práve v tomto čase bude kino maximálne preplnené, a to nie hocikým, ale (najmä hlučnými) mladými ľuďmi, ktorí o film príliš záujem nemajú, to však zistia neskoro, keď film beží o sto dvesto. Ale poznáte tú teóriu: „Keď som už raz zaplatil, zostanem, aj keby som sa mal unudiť na smrť. A film budem znepríjemňovať všetkým naokolo, ktorí čo i len náznakom prejavili záujem oň.” Ak sa usadíte vpredu, z filmu nebudete mať nič. Ak vzadu, bude to rovnako. Celou kinosálou sa budú niesť piesne s miernym obsahom extrémizmu, interpretované potuženými mladíkmi. Aby som však nedržala stranu dievčatám, treba uznať, že aj tie sa vedia počas predstavenia výborne zabávať. Bohužiaľ, v nevhodnom čase, na nevhodnom mieste a na veľmi nevhodných vtipoch. Ak ste však silnej nátury a stopercentný flegmatik, nasadíte desiaty stupeň ignorácie a máte pokoj. Na druhej strane, vypnutá klíma v miestnosti veľkej ako vaša obývačka len s desaťnásobným počtom ľudí, by vás predsalen z miery vyviesť mohla.

Ďalšou príčinou, prečo sa vybrať do kina mimo všakovakých akcií, je ten nekončiaci hadík ľudí pred pokladňou s pukancami. Ak ste aj náhodou chuť na sladkú či slanú pochúťku dostali, necháte si ju zájsť veľmi rýchlo. V opačnom prípade by vám vaše otlaky a ubolené kŕčové žily vďačné neboli.

Ako posledný bod môjho dobre mieneného odporúčania je argument, ktorý na môj dušu každému napadne, až keď je už situácia nezvratná. Ak prídete do nákupného centra, kde sa daná hororová situácia bude odohrávať, autom, nezaparkujete. A to nikde. Poprípade na odľahlom nestráženom mieste, kde vás v tom lepšom prípade odtiahne mestská polícia a v tom horšom vás rovno vykradnú. Ak sa však rozhodnete pre mestskú hromadnú dopravu, môže sa stať, že vás vo švoch praskajúci prostriedok odradí natoľko, že sa do kina ani nedostavíte. Najlepšie je zvoliť takzvaný „pešibus” – okrem vnútornej pohody získate ako bonus zadosťučinenie, že ste pre svoje telo niečo urobili. No, ale to už odbáčam.

navsteva-kina-moze-byt-zivotu-nebezpecna-bez-popisku

Na záver celého výletu do obrovského komplexu s kinami vás pravdepodobné „dostanú” toalety. Prisahala by som, že panie upratovačky majú nepísanú dohodu: „Keď je v našich priestoroch viac ako sto ľudí, umývanie odložíme na zajtra.” Aby som však nepôsobila tak skepticky a veľmi negatívne naladená, musím uznať, že napriek všetkým negatívam, ktoré budú predstavenie sprevádzať, môže vás film natoľko osloviť a pohltiť, že všetky mínusové javy navôkol si ani nebudete uvedomovať. Napokon, vyberali ste si ho sami, podľa vašej vôle a chuti. Napriek tomu, by som však pevné nervy a duševné zdravie nepodceňovala a zbytočne neriskovala. Počas sviatkov radšej navštívte rodinu, kamarátov alebo len tak oddychujte doma. Nabudúce snáď budem múdrejšia. 🙂

autorka článku: Petra Böhmerová
autorka ilustrácie: Zuzana Benková

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.