Divadlo hudby

Ako by vyzeral film bez hudby? A vôbec. Dá sa pracovať s hudbou tak, aby sme ňou mohli  niečo umelecky vyjadriť? Odpoveď znie “áno”, o čom nás presviedčil Mgr. art. Marek Piaček na ďalšom workshope v rámci projektu Vzdelávanie divadlom s názvom Dielňa scénickej hudby.

V rámci jedného víkendu sa účastníci tohto seminára oboznámili s tvorbou scénickej hudby v reálnom čase. Porovnali rôzne interpretácie jedného diela, ako aj rozdiely medzi komponovanou hudbou a improvizovanou. Táto dielňa bola vhodná v prvom rade pre hudobníkov, keďže tu išlo o zhudobnenie dramatického textu, ale aj o scénickú hudbu ako sprievod textu, alebo divadelného predstavenia. Samozrejme, snažili sa vytvoriť divadelnú situáciu len s použitím hudobných nástrojov bez akéhokoľvek viditeľného stvárnenia. Prezentácia Dielne scénickej hudby sa uskutočnila v nedeľu 10. apríla o 17.00 h v Univerzitnom tvorivom ateliéry UKF.

autorka článku: Lucia Holienčinová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.