11 metrov, zábava a plavky…

Hovorí sa, že skúsenosť je to, čo vám ostane, keď opadne nadšenie. Ja teda stále nadšená som a po Student Regate 2010 mám nielen veľa nových skúseností, ale aj priateľov. Toto leto sme objavili niečo úžasné. Na fakt dobrú dovolenku nepotrebujete odletieť do Afriky. Týždeň na jachte s veselou partiou, s ďalšími divokými posádkami a je vám jasné, že sa na to nechytá žiadna all inclusive či exclusive dovolenka nikde, kde majú slamené slnečníky, farebné lehátka a froté uteráky.

Na Student Regate sme sa naučili niekoľko zásadných vecí do života. Kapitán postupne svoju posádku všetkému naučí a zistíte, že jachta nie je plná káblov, ale lán, každé lano dáva zmysel. Netušíte, ako rýchlo idete, lebo sa to uvádza v uzloch, že tie veci ktoré vás tlačia pri opaľovaní sa na palube na chrbte využijete pri napínaní plachiet, a aj to, že na takej jachte máte všetko, čo potrebujete. Po dvojdňovom školení ste pripravení na regatu.

Regata je vlastne súťaž plachetníc, vaša posádka kontra ďalšie.

A to, ale iba na chvíľu, ide sranda bokom. Máte štart, cieľ, trasu, rozhodcu, vietor, kapitána, rozdelené úlohy a ide sa súťažiť. Naša posádka skončila na treťom mieste, sama neviem ako, však práve na toto sú kapitáni.

Student Regata na druhej strane nebola len o regate. Bola viac. Je to aj o tom, že kým ste na lodi, je vám jedno, či je pláž piesočnatá alebo kamenistá, alebo koľko morských ježkov je na nej. Kúpete sa, kedy chcete, a to v tej zátoke, ktorá sa vám páči. A keď sa vám v niektorej zátoke veľmi páči, tak tam ostanete na noc. Student regata bola aj o tom, že kdekoľvek sa zjavila naša flotila siedmich rovnakých jácht, celý prístav sa prišiel pozrieť na tú veľkú hlučnú veselú bandu. A hluční sme teda boli aj po nociach, to si vzhľadom na to, že každú noc ste niekde inde, môžete dovoliť. Každú noc sa spievalo, tancovalo, na čo iné sme so sebou nosili dva reproduktory veľké ako televízor. A keď nočná párty, tak poriadna, na slovenský spôsob, a je pri tom jedno, či je to pri ohni na opustenom ostrove alebo v prístave na móle plnom aj iných jácht.

A keď sa tak plavíte, opaľujete, sŕkate svoj drink a máte pocit že vás už táto dovolenka po tom všetkom nemôže prekvapiť, tak vtedy to príde. Posádky, ktorým sa v súťaži príliš nedarilo, sa na vás pripravili, útočia. Zaútočia ako z filmu o pirátoch, s tým, že tu pušný prach a delové gule nahradia niečím z lodnej kuchyne, čo v ideálnom prípade smrdí a farbí. Kečupom, džemom, nasekanou cibuľou, kyslou kapustou zahádžu vás a vašu loď. Igelitové vrecká naplnené horčicovou vodou lietajú vzduchom a snažia sa narobiť čo najviac škody na lodi súpera. No a v nových plavkách ste sa zrazu ocitli v námornej bitke, po ktorej budete vy a loď voňať ako kapustnica. Najlepšie na tom celom je, že vám to vôbec neprekáža. V najbližšej zátoke sa vykúpete a opláchnete loď aj seba. Keď sa nakoniec poobzeráte, zistíte, že ste získali pár priateľov, spriaznených duší, veľa zážitkov na nezaplatenie, dovolenku ako žiadnu inú a zážitok z ktorého budete čerpať ešte dlhú dobu. Nehovoriac o tom, že fotky z tejto dovolenky na internete, či na rodinnom stretnutí s prehľadom tromfnú tie fotky čo má sesternica z Tuniska či Turecka.

autor článku: Student Regata

Studen Regata – jedinečný zážitok. Zaži aj ty hustý týždeň na mori. Zisti o čom sú jachty, plachtenie, námorné bitky, kúpanie v zátokách či nočné zábavy na mólach. Preži pár dní v koži “Morského vlka”, spoznaj nových ľudí a zaži výlet ako nikdy predtým.

Informácie pre záujemcov:

Termín akcie: 10. 9 – 19. 9. 2011
Registrácia: do 30. 04. 2011
Viac podrobností na www.studentregata.sk

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.